Matovič sa na Facebooku pýta ľudí, či je správne chrániť Slovensko, alebo púšťať ľudí bez kontroly

  • Momentálne sa rozhoduje, či uvoľníme niektoré opatrenia
  • Premiér od ľudí chce, aby „smajlíkovali“ jeho status, chce tak zistiť ich názor
matovič
TASR/Dano Veselský
  • Momentálne sa rozhoduje, či uvoľníme niektoré opatrenia
  • Premiér od ľudí chce, aby „smajlíkovali“ jeho status, chce tak zistiť ich názor

Čoraz častejšie sa hovorí o uvoľňovaní opatrení v rámci koronakrízy. Avizoval to aj tento týždeň premiér Igor Matovič s tým, že ak sa situácia nezhorší, od budúceho týždňa možno otvoríme viacero obchodov.

Premiér je dlhodobo zástancom myšlienky, aby sme uvoľňovanie príliš neurýchlili a nespôsobili si tak zbytočné problémy. Naopak, minister hospodárstva Richard Sulík je za to, aby sme začali pomáhať ekonomike. 

„Nie je žiaden dôvod držať to ďalej zatvorené,“ vyhlásil Sulík a dodal, že krivka počtu nakazených má jednoznačný priebeh, koronavírus ustupuje.

To pritom podľa Sulíka neznamená, že by sme mali poľaviť v nosení rúšok alebo používaní dezinfekcie na ruky. „Ale zároveň je to jasný signál, že musíme už konečne rozbehať našu ekonomiku,“ vyhlásil.

Igor Matovič dnes napísal na Facebooku status. V ňom vyzýva ľudí, aby vyjadrili svoj názor a „smajlíkovali“ ho. „Vzhľadom na to, že na Slovensku sú mimoriadne zodpovední ľudia a prijali sme súbor veľmi účinných opatrení, je dnes Slovensko v boji voči Covid-19 európskou jednotkou,“ napísal.

To je podľa neho dôvod, prečo sa ľudia vracajú späť na Slovensko. „Zároveň platí, že z navrátilcov na Slovensko bolo doteraz cca 3 % pozitívnych na Covid-19 (každý 33.). Rovnako platí, že z nás, ľudí žijúcich na Slovensku, odborníci odhadujú, že sme Covid-19 mali alebo máme cca 0,1% (každý 1000.),“ vysvetľuje.

Z toho podľa neho vyplýva, že ľudí, ktorí sa na Slovensko vrátili, boli častejšie chorí. Preto sa na záver opýtal na názor ľudí.

„Je správne naďalej chrániť ľudí na Slovensku (dajte smajlíka), alebo už môžeme bez akejkoľvek kontroly púšťať ľudí na Slovensko (dajte nahnevaného)? Dík za názor,“ napísal premiér.

Zdroje: FB/Matovič, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech