Matovič sa pustil do Radičovej súkromia. „Ivetka, klamať sa nepatrí,“ vyrukoval s podpásovkou

  • Igor Matovič si tentokrát udrel do expremiérky Ivety Radičovej
  • Financmajstrovi sa nepáčili slová bývalej šéfky vlády na adresu jeho novej iniciatívy
Iveta Radičová a Igor Matovič
TASR/Jakub Kotian
  • Igor Matovič si tentokrát udrel do expremiérky Ivety Radičovej
  • Financmajstrovi sa nepáčili slová bývalej šéfky vlády na adresu jeho novej iniciatívy

Expremiér s expremiérkou si vymenili medzi sebou poriadne ostrú kritiku. Na facebookovej „muške“ ministra financií Igora Matoviča sa tentokrát objavila bývalá premiérka Iveta Radičová.

Lídrovi OĽANO sa totiž nepáčilo, že Radičová s nadsádzkou zvozila jeho posledný výmysel, ktorým je regulácia hostí v televíznych reláciách.

Nový výmysel

Kritika na adresu Matovičových prorodinných opatrení ešte ani nevychladla a minister vyrukoval s ďalšou nepopulárnou a kontroverznou témou. Po novom by totiž chcel regulovať účasť politických hostí v televíznych diskusných reláciách.

A to podľa toho, či strany prešli parlamentnými voľbami a s frekvenciou podľa volebného výsledku. Tvrdil, že s návrhom chce prísť do parlamentu.

Zámer nemá podporu SaS ani Za ľudí. Predseda Sme rodina a parlamentu Boris Kollár nevylúčil podporu takéhoto návrhu. Ozrejmil, že si chce najskôr pozrieť paragrafové znenie a uvidí, či je to dobrý návrh.

Igor Matovič
zdroj: TASRúJakub Kotian

Hlúposť roka

Práve Matovičova čerstvá iniciatíva sa stala predmetom kritiky aj bývalej premiérky Ivety Radičovej. Tá totiž na margo Matovičovej regulácie utrúsila vtipnú glosu pre Denník N a nazvala ju „prešľapom týždňa“.

„Návrh ministra financií Igora Matoviča regulovať účasť v politických diskusných reláciách podľa toho, či strany prešli parlamentnými voľbami a s frekvenciou podľa volebného výsledku má nárok na udelenie Trafenej husi Kremnických gagov za hlúposť roka, nad ktorou sa zastavuje aj humoristovi rozum,“ citoval Radičovú vo svojom statuse následne Matovič.

Radicova bez oga2
zdroj: Startitup

Vytiahol Radičovej súkromie

Matovič tak nenechal na seba dlho čakať a na sociálnej sieti prišiel s „kontrakritikou“, ktorú nazval: „Ivetka, klamať sa (predsa) nepatrí.“

Kým prešiel ku konkrétnym bodom kritiky, vyniesol minister niekoľko osobných informácií z Radičovej súkromia.

„Ivetu Radičovú som mal rád. A asi to bolo obojstranné, keďže veľmi lobovala, aby vo voľbách 2016 jej Marián kandidoval za OĽANO … lenže Mariánko mal požiadavku byť maximálne do tretieho miesta, a tak sme mu povedali, že úctivo ďakujeme (strašne je furt za to urazený). O to viac ma mrzia jej občasné výpady voči mne v duchu – buchni si do Matoviča, budeš in,“ adresoval expolitičke.

Spomínaným „Mariánkom“ bývalý predseda vlády zrejme naráža na súčasného partnera Ivety Radičovej Mariána Balázsa.

matovič
zdroj: TASR/Jakub Kotian

Matovič vysvetľuje

„Nuž, Ivetka, klameš. Nikde a nikdy som sa nevyjadril, že priestor v politických diskusiách by mali mať len strany, ktoré prešli voľbami,“ nedal sa odbiť Matovič.

Ďalej tak v statuse vysvetľuje, podľa akého kľúča by minister rád videl politických hostí v diskusných reláciách.

„Priestor v politických diskusiách by mal byť rozdelený spravodlivo medzi všetky strany – parlamentné, neparlamentné… podľa jasného kľúča, napr. 80 % parlamentné – podľa počtu poslancov a zbytok neparlamentné,“ napísal šéf rezortu financií.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá