Matovič sa v prestížnom denníku Le Monde obul do Sulíka: V normálnej situácii by už nemal byť ministrom

  • V prestížnom francúzskom denníku Le Monde sa objavil rozhovor s I. Matovičom
  • Ak by nebola korona, Richard Sulík by podľa premiéra, nemal byť ministrom
  • V rozhovore prezradil, že prvé celoplošné testovanie nepovažuje za neúspech
matovic
TASR/Jaroslav Novák, reprofoto: Le Monde
  • V prestížnom francúzskom denníku Le Monde sa objavil rozhovor s I. Matovičom
  • Ak by nebola korona, Richard Sulík by podľa premiéra, nemal byť ministrom
  • V rozhovore prezradil, že prvé celoplošné testovanie nepovažuje za neúspech

Vo francúzskom denníku Le Monde sa objavil rozhovor s Igorom Matovičom. Predstavil ho ako „antisystémového“ lídra na čele pravice, ktorý vedie  tvrdý boj proti korupcii, ktorá trápi našu krajinu. Le Monde dodáva, že jeho nedostatok skúseností a často mätúce slová však vyvolávajú pochybnosti vo vedení štátu.

V rozhovore sa ho pýtajú na Európsku komisiu, ktorá bola nie raz kritizovaná za svoju stratégiu obstarávania vakcín. Často bola vnímaná ako pomalá. Osobne si domnievam, že komisia odviedla dobrú prácu. Netrúfam si predstaviť, v akej situácii by bolo Slovensko, keby sme neboli súčasťou Európskej únie,“ povedal premiér.

Matovič: Richard Sulík spáchal, čo spáchal a mal by som ho poslať do kelu. Ale nechcem, aby sa mafia vrátila

Podľa Matoviča opäť za to môže Sulík

Prestížny francúzsky denník mu takisto pripomenul, že v novembri 2020 bolo celoplošné testovanie, pričom sľuboval, že práve to zabráni lockdownu na Slovensku. Miera infekcií sa však naopak zvýšila. Zaujímalo ich, či to považuje za neúspech.

„Nešlo o zlyhanie. Vďaka skríningu v novembri sa nám podarilo znížiť úroveň kontaminácie o päť týždňov,“ I. Matovič  ďalej odpovedal, že to Krízový štáb chcel organizovať ešte druhé masívne testovanie, ale minister hospodárstva, ktorý bol zodpovedný za nákup testov, to nespravil. „Kvôli tomu druhá vlna testov neprebehla včas a čísla nakazených tým logicky vybuchli.“

Opýtali sa ho aj na to, či si teda myslí, že Richard Sulík ako minister hospodárstva je zodpovedný za  4-tisíc úmrtí a prečo ešte stále je súčasťou vlády a drží ho tam. „Je tu zrejmá príčina a následok. V normálnej situácii by už nemal byť ministrom. Naša koalícia však nateraz musí čeliť pandémii a mafiánskemu drakovi, ktorý ovládol štát.”

Zdroj: LeMonde

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK