Matovič: Richard Sulík spáchal, čo spáchal a mal by som ho poslať do kelu. Ale nechcem, aby sa mafia vrátila

  • Robert Fico je pre Matoviča spolupáchateľom mafiánskych praktík v štáte a zločinov
  • Nazval ho zdochýňajúcim koňom, ktorý kope okolo seba
  • Na Richarda Sulíka sa Matovič ešte hnevá, ale vládu kvôli tomu nepoloží
igor matovič
TASR/Jaroslav Novák
  • Robert Fico je pre Matoviča spolupáchateľom mafiánskych praktík v štáte a zločinov
  • Nazval ho zdochýňajúcim koňom, ktorý kope okolo seba
  • Na Richarda Sulíka sa Matovič ešte hnevá, ale vládu kvôli tomu nepoloží

Igor Matovič by mohol položiť koalíciu, no udrží ju za každú cenu. Nechce totiž, aby sa k moci vrátili politici, ktorí majú mafiánske praktiky. Povedal to v relácii Braňo Závodský naživo na Rádiu Expres.

Desať rokov tu budovali chrám nedotknuteľnosti, ten domček z karát, v duchu hesla vyhraj voľby a môžeš všetko. Ficovi sa tento svet rúca, kope ako ten povestný zdochýňajúci kôň. Mafia neovládla štát tak, že prišla zaklopkať na dvere, dobrý deň, my sme prišli vládnuť. Fico ju tam pustil. Pre mňa je Robert Fico spolupáchateľom týchto zločinov. Preto je zúfalý, je mimoriadne aktívny, robí obeť zo seba aj z ľudí, ktorí boli súčasťou mafiánskych praktík,“ povedal premiér.

Veľké zmeny od pondelka: Žiaci pôjdu do škôl, ale COVID automat bude prísnejší

Vyjadril sa aj k plánovanému nástupu detí do škôl v pondelok. V tejto situácii by ich tam ešte nepúšťal. Podotkol, že momentálne rozhodnutie otvoriť materské školy, prvý stupeň základných škôl a posledný ročník stredných škôl platí, avšak, ak má platiť aj legislatívne, musí byť prijaté uznesenie vlády. Dodal, že uznesenie vlády, ktoré by otvorenie škôl povolilo, mali ministri prijať 3. februára, rokovanie sa však neuskutočnilo.

Spolieham sa na rozumnú dohodu v rámci koalície. Ak by to malo byť o mne, ja by som to v žiadnom prípade za tejto situácie nerobil,“ povedal. Vládny kabinet by to mal podľa Matoviča uzavrieť, no, ako dodal, necháva to „na nich s tým, že rokovania sleduje z ústrania“.

Na Richarda Sulíka je stále nahnevaný za nevydarený nákup antigénových testov. „Keď sa na Richarda pozriem, pripomenie mi to, čo urobil,“ povedal Matovič. Z vlády ho však neodstráni. Matovič si mysli, že odvolanie Sulíka by občania nepochopili a považovali by ho za martýra. Chce aby koalícia vydržala najmä zo šľachetných úmyslov. „Richard Sulík spáchal čo spáchal a mal by som ho poslať do kelu. Ale nechcem, aby sa mafia vrátila. Ak by sa aj zmenila politická mapa, aby neovládla štát,“ povedal premiér.

Ficove obvinenia, že zatknutia v radoch kedysi popredných predstaviteľov štátneho aparátu sú politickou objednávkou, odmieta. „Úprimne, ja sa nezaujímam a neviem, koho najbližšie zatknú. Je mi ukradnuté, čo hovoria ľudia, ktorí odovzdali spravidlivosť a štát nitrianskej mafii,“ dodal.

Pre Jozefa Brhela navrhujú väzbu, dôvodom je obava, že ujde

Matovič si ďalej myslí, že opoziční poslanci majú z vlny zatýkania strach. Preto sa snažia vládu rozvrátiť. Rovnako za očierňovačov vlády označil aj niektoré médiá. Po vyzvaní moderátora bol už konkrétnejší. Médiá, ktorých spoluvlastníkom je penta, chcú podľa predsedu vlády taktiež predčasne voľby. Píšu preto kritické komentáre, lebo sa boja, že aj na nich by polícia mohla niečo mať a mohli by skončiť na dlhé roky vo väzbe.

Igor Matovič tiež prezradil, že na stretnutí s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom hovoril o „zaujímavej téme“, nechcel však ani len naznačiť, o čo šlo. „To by už všetci vedeli,“ povedal.

Zdroje: RádioExpres, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech