Matovič sa vyjadril, či ľudia budú mať zákaz cestovať počas Vianoc

  • Vláda nechce zakázať počas sviatkov cestovanie
  • Premiér však odporúča, aby sme veľmi necestovali
2november2020_Vlada_SR_27738462
TASR/Martin Baumann
  • Vláda nechce zakázať počas sviatkov cestovanie
  • Premiér však odporúča, aby sme veľmi necestovali

Vláda neplánuje zaviesť zákaz cestovania počas vianočných sviatkov. V dnešnej diskusnej relácii V politike televízie TA3 to povedal predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Dodal, že by v tejto súvislosti malo ísť o spoločenskú dohodu necestovať a zdržať sa doma. Sprísňovanie nevylúčil v prípade zmeny situácie pred sviatkami, ak by sa ľudia „zvlčili“.

Zároveň nevylúčil, že nás čaká ďalšie kolo plošného testovania rovnaké, ako v októbri. Skúsenosť z tohto víkendu podľa neho naznačila, že dobrovoľnosť sa neosvedčila. Testovanie by preto mohlo byť aj s certifikátmi a zákazom vychádzania.

Slováci nebudú môcť bez očkovania na koronavírus cestovať. Naznačujú to európski lídri, tvrdí Matovič

Prebehnúť by mali v decembri pred sviatkami. Podľa premiéra je to stále najlepší spôsob, ako predísť lockdownu a zároveň otvoriť školy a reštaurácie. „Veľa tých víkendov nezostáva,“ povedal. „Ale v podstate ten model typu, že si dáme lockdown a pre ľudí, ktorí sa zúčastnia masívneho testovania, ten lockdown neplatí, sa nám overil,“ dodal.

Chápe, že ľudia sú už unavení, keďže už osem mesiacov bojujeme proti koronavírusu. „Už aj mne z toho kape na karbid. Všetkým nám z toho šibe,“ povedal premiér.

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech