Matovič: Sulík je ten, čo toto peklo s tisíckami obetí spôsobil. Jeho nápad považujem za zlý vtip

  • Premiér Igor Matovič neplánuje žiadne zmeny na poste ministra zdravotníctva
  • Sulíkovu ponuku na prevzatie ministerstva zdravotníctva zmietol zo stola
Matovič, Sulík
TASR/ Jakub Kotian
  • Premiér Igor Matovič neplánuje žiadne zmeny na poste ministra zdravotníctva
  • Sulíkovu ponuku na prevzatie ministerstva zdravotníctva zmietol zo stola

Premiér Igor Matovič považuje návrh Richarda Sulíka za mimoriadne zlý vtip. Šéf SaS sa ponúkol, že prevezme funkciu ministra zdravotníctva. „Ak človek, ktorý toto peklo s tisíckami obetí spôsobil, povie, že chce byť ministrom zdravotníctva, považujem to za mimoriadne zlý vtip. Keď mi to povedal na koaličnej rade, tak som chcel urobiť skúšku, či mu ide o biznis alebo o životy. Navrhol som mu výmenu rezortov, že nech si SaS vezme rezort zdravotníctva a my (OĽaNO) si vezmeme hospodárstvo. Odmietol,“ povedal na brífingu Matovič.

Sulík: Som pripravený stať sa ministrom zdravotníctva a prebrať zodpovednosť

Sulík podľa neho nemá morálne právo kritizovať Mareka Krajčího, ktorý aj so svojimi ľuďmi žiadal na vláde o lockdown ešte v decembri, no práve Richard Sulík sa postavil proti. „On bojoval za otvorené bary a reštaurácie. Teraz ukazuje prstom na Mareka Krajčího, ktorý ho prosil o lockdown, ale on to odmietol, lebo chcel, aby si ľudia nakúpili darčeky,“ dodal.

Zopakoval, že neuvažuje o výmene ministra zdravotníctva. Richard Sulík by si podľa Matoviča mal priznať svoj podiel viny, hoci svoj podiel na kríze si priznal aj samotný premiér.

Matovič sa dnes stretol s vedcami a prezradil, že hovorili o viacerých konkrétnych opatreniach, ktoré by sa mali zaviesť. Bližšie detaily však prezradiť nechcel. Povedal len, že debata bola mimoriadne plodná.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK