Matovič: Sulík urobí všetko pre to, aby táto vláda padla. Všetkých prehovára na predčasné voľby

  • Minister Richard Sulík podľa premiéra nahovára poslancov na predčasné voľby
  • Odvolanie ministra zdravotníctva by bolo podľa Matoviča mimoriadne nefér
Matovič, Sulík
TASR/ Jakub Kotian
  • Minister Richard Sulík podľa premiéra nahovára poslancov na predčasné voľby
  • Odvolanie ministra zdravotníctva by bolo podľa Matoviča mimoriadne nefér

Richard Sulík hovorí na vláde niečo iné a potom je pred kamerami úplne iný. Povedal to premiér Igor Matovič v relácii Sobotné dialógy na RTVS. „Pán minister hospodárstva mi vulgárne viac minút nadával,“ povedal premiér.

Má dokonca nahovárať poslancov, aby hlasovali proti vláde a tak ju položili. „Unisono všetkých prehovára – poďme do predčasných volieb,“ vyjadril sa premiér. Šéf SaS to neskôr poprel aj v statuse na Facebooku.

NECHCEME PREDČASNÉ VOĽBY Potrebujeme rekonštrukciu vlády na základe toho, ako je zložená NR SR. O nič iné mi nejde,…

Posted by Richard Sulik on Saturday, 6 March 2021

Šéf strany SaS však cez týždeň niekoľkokrát zopakoval, že predčasné voľby nechce a v koalícii sa chcú dohodnúť na rekonštrukcii vlády. Na stole musí byť meno ministra zdravotníctva a aj meno premiéra Matoviča. Sulík pritom nevylúčil, že aj on sám bude čeliť odvolávaniu.

Ak by som ho odvolal, Richard Sulík urobí všetko pre to, aby položil túto vládu. Tak, ako to urobil s vládou Ivety Radičovej. Aby položil vládu, ktorú si ľudia vymodlili a po ktorej roky túžili,“ povedal premiér. Dodal, že on zasa urobí všetko pre to, aby mu to prekazil.

Ku svojej vlastnej demisii sa nevyjadril, aj keď na začiatku programu v RTVS naznačil, že je v rádiu ako premiér posledný raz. „Budeme o tom rokovať s koaličnými partnermi, ktorým, zdôrazňujem, záleží na Slovensku. Cítim podporu nášho poslaneckého klubu. Uvidíme, ako sa rozhodne Sme rodina v stredu a podľa toho sa zariadime,“ povedal Matovič.

Sulík: Nastal čas porozprávať sa o rekonštrukcii vlády. Premiér proti sebe poštval všetkých

Výmenu Mareka Krajčího si nevie predstaviť. „Žiadny minister sa tak nenarobil, ako za posledný rok Marek Krajčí. Za danej situácie to zvláda. Myslím, že by si zaslúžil veľkú pochvalu, na ktorej bude napísané dva milióny vakcín Sputnik,“ povedal Matovič s tým, že odvolanie Mareka Krajčího by bolo voči nemu „mimoriadne nefér“.

Za záver poprosil ľudí o odpustenie chýb a vyzval, aby nesledovali politické boje, ktoré ničomu nepomôžu. Po otázke moderátorky, či sa uvidia v relácii o mesiac, zareagoval „uvidíme, či sa to podarí“.

Zdroj: RTVS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK