Matovič: Sulíkov semafor je anarchia a cesta do pekla

  • Premiér prirovnal Richarda Sulíka k „malému decku“
  • „Je to nezodpovedné, mrzí ma to,“ povedal premiér
19112020_vlada_10742115
TASR/Dano Veselský
  • Premiér prirovnal Richarda Sulíka k „malému decku“
  • „Je to nezodpovedné, mrzí ma to,“ povedal premiér

Sulíkov plán je cesta do pekla, myslí si premiér Igor Matovič. „Je to nezodpovedné, mrzí ma to,“ povedal premiér na brífingu pred rokovaním krízového štábu. Minister hospodárstva dnes predstavil vlastný plán postupu v pandémii.

Plán šéfa SaS totiž rozdeľuje Slovensko na 36 obvodov a navrhuje uplatňovať protipandemické opatrenia na regionálnom princípe. Matovičovi prekáža, že neberie do úvahy čísla za celé Slovensko a najmä to, akým tempom pribúdajú ľudia v nemocniciach.

Teraz budeme ignorovať, že na východe ľudia zomierajú v nemocniciach, ale hlavne že si v Bratislave môžeme dať kávičku?“ hovorí premiér.

SULÍK PREDSTAVIL PLÁN: Kvôli jednému okresu nemôže byť zatvorených 20 000 reštaurácií

Richardovi Sulíkovi vyčítal, že toto nie je riešenie úlohy, ktorú dostal. Igor Matovič mu podľa vlastných slov zadal úlohu vytvoriť alternatívu voči plošnému testovaniu. On však ide na krízový štáb s celým plánom. Matovič ho prirovnal k malému decku. „Ako malé decko, ktorému dáte úlohu z matematiky, ono prinesie úlohu zo slovenčiny a ešte je urazené, že mu to neuznáte,“ pokračuje Matovič.

Okopíroval niečo z Česka, niečo z ministerstva zdravotníctva a urobil kompilát. A to je akože plán? Figu borovú máme plán,“ povedal Matovič.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech