Matovič úprimne zhodnotil svoju vládu: Každý minister má Kičurov vo svojich rezortoch

  • Premiér Igor Matovič na sociálnej sieti zhodnotil šesť mesiacov vlády vo funkcii
  • Zdôraznil, že vláda plní svoje sľuby v boji proti korupcii
matovič
TASR/Jaroslav Novák
  • Premiér Igor Matovič na sociálnej sieti zhodnotil šesť mesiacov vlády vo funkcii
  • Zdôraznil, že vláda plní svoje sľuby v boji proti korupcii

Predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) hovorí, že ešte nevidel snaživejších ministrov, ako sú tí v jeho kabinete. Napísal to na sociálnej sieti, kde hodnotí prvý polrok svojej vlády. Hovorí tiež o zdedených problémoch, rozkradnutých peniazoch a boji s mafiou.

POL ROKATakto presne pred šiestimi mesiacmi v sobotu poobede sme dostali z rúk pani prezidentky poverenie … na druhý…

Gepostet von Igor Matovic am Montag, 21. September 2020

Takto presne pred šiestimi mesiacmi v sobotu poobede sme dostali z rúk pani prezidentky poverenie … na druhý deň ráno som o ôsmej ráno išiel do Správy štátnych hmotných rezerv, aby som s hrôzou zistil, že v nich Fico s Pellegrinim vedome kryli skorumpovaného zlodeja Kajetána Kičuru. Tá nedeľa bola symbolom nasledovných dní, týždňov a mesiacov. Tak, ako som našiel prázdny sklad ŠHR a následne NAKA plný trezor zlatých tehiel doma u Kičuru … tak každý jeden minister nachádza svojich Kičurov deň za dňom vo svojich rezortoch,“ napísal premiér.

Ministri podľa neho každý deň plnia predvolebné sľuby napriek tomu, že im „pohrobkovia mafie hádžu polená pod nohy, kde a kedy môžu“.

Idú naplno napriek korone, napriek všetkým prekážkam zvnútra ‚systému‘, keď im pohrobkovia mafie na ministerstvách hádžu polená pod nohy, kde a kedy môžu,“ napísal o ministroch na sociálnej sieti. Dodal, že je na svoj tím hrdý, hoci uznáva, že to „jednému ide lepšie a druhému až tak nie“.

Kotleba je opäť na súde pre 1488 šek. Sudkyňa je zaujatá, tvrdí

Sme odhodlaní, rovnako ako na začiatku, splniť naše sľuby a urobiť to, čo sme sľúbili – urobiť zo Slovenska krajinu, kde budú poctiví ľudia radi žiť. A viem, že to nebude ani náznakom ľahké a mafia bude ešte veľmi hrýzť,“ skonštatoval.

Matovič tiež kritizuje predchádzajúce vlády pod vedením Petra Pellegriniho (nezaradený) a Roberta Fica (Smer-SD). „Odhady hovoria o rozkradnutých 30 miliardách eur za 12 rokov ich vlád. Suma, ktorú, ak by sme rozdelili medzi deti, ktoré sa počas ich vlád narodili, mohlo mať každé zo 600 000 detí do vienka 50 000. Alebo každý dôchodca na rok o 200 eur mesačne celých 12 rokov vyšší dôchodok,“ upozornil premiér.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech