Matovič: Voči Sulíkovi som stratil dôveru, no ak ho odvolám, položí vládu

  • Nekonečný spor Matovič vs. Sulík nemá konca
  • Priemiér sa dnes opäť vyjadril na Sulíkovu adresu, a servítku si pred ústa nekládol
matovič sulík
SITA/Jana Birošová | TASR/Martin Baumann
  • Nekonečný spor Matovič vs. Sulík nemá konca
  • Priemiér sa dnes opäť vyjadril na Sulíkovu adresu, a servítku si pred ústa nekládol

Agentúra SITA informovala, že Premiér Igor Matovič (OĽaNO) v diskusnej relácii Sobotné dialógy Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) povedal, že voči Richardovi Sulíkovi už stratil dôveru.

Zároveň dodal, že ak by Richarda Sulíka (SaS) odvolal z funkcie ministra, tak by Sulík položil vládu. Tvrdí, že by tým zo Sulíka urobil len martýra a dal mu zámienku, aby položil vládu.

Matovič sa odvoláva aj na sprostredkovaný odkaz, ktorý dostal. „Ten znel, že ak budem na to tlačiť, do pár mesiacov rozbije túto koalíciu,“ skonštatoval premiér.

 Premiér zároveň priblížil, že viac nebude „Sulíka akokoľvek pomenovávať“. Zároveň označil za chybu, že ho v decembri nazval „idiotom“.

Matovič: Mrzí ma, že máme za idiota ministra hospodárstva. Kašle na ľudí, preňho sú to čísla

„Nepatrilo sa to, ale povedal som to, lebo som vedel, aké dôsledky bude mať jeho konanie,“ skonštatoval premiér. Tým, že Sulík nenakúpil včas testy, sa podľa Matoviča nedokázalo zabrániť peklu, ktoré momentálne v krajine zažívame. 

„Na základe tohto zlyhania u mňa absolútne stratil dôveru,“ poznamenal predseda vlády s tým, že vicepremiérovi chce zobrať kompetenciu nakupovať testy.

Sulíkovi tiež vyčíta, že sa sedem týždňov len vyhováral a nezabezpečil včasné dodanie antigénnych testov, i to, že si nedávno užíval dovolenku v Dubaji, kým zdravotníci kolabovali a zomierali. 

Koaličná SaS podľa jeho slov od začiatku spochybňuje väčšinu opatrení, s ktorými prišiel vládny kabinet. Myslí si, že to podkopáva dôveru vo vládu, keď jej v nej partner, ktorý nehrá tímovo, úmyselne strieľa vlastné góly a podráža vlastným kolegom nohy.

Zdroje: SITA, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech