Matovič: Mrzí ma, že máme za idiota ministra hospodárstva. Kašle na ľudí, preňho sú to čísla

  • Richard Sulík by mal podľa premiéra podať demisiu
  • Kritiku dostal najmä za spackaný nákup testov, ale najmä za sabotovanie snáh vlády
Igor Matovič
TASR/Jaroslav Novák
  • Richard Sulík by mal podľa premiéra podať demisiu
  • Kritiku dostal najmä za spackaný nákup testov, ale najmä za sabotovanie snáh vlády

Minister hospodárstva Richard Sulík by mal podľa premiéra Igora Matoviča podať demisiu. V relácii Braňo Závodský naživo na Rádiu Expres to povedal premiér roztraseným hlasom. Naštval ho prístup Richarda Sulíka, z ktorého mu je „do plaču“ a „na vracanie“.

Mrzí ma, že máme za idiota ministra hospodárstva, ktorý nie je schopný nakúpiť antigénové testy, aby sme si mohli otvoriť reštaurácie a poslať deti do škôl,“ povedal Matovič. „Kašle na ľudí, preňho sú to čísla,“ povedal.

Matovič vyzval Sulíka, aby podal demisiu. Ideálne ešte do Vianoc

Kritiku si minister vyslúžil nečinnosťou pri nákupe antigénnych testov. Túto úlohu dostal od samotného premiéra. Testy tu mali byť už začiatkom decembra, aby sme mohli uskutočniť ďalšie plošné testovanie. Sulík však nákup ani nezačal, testy budeme mať najskôr 7. januára.

Sulík podľa neho systematicky podráža nohy vláde. 

Hral sa so mnou ako mačka s myšou a ja idiot som mu na to naletel,“ pokračuje Matovič. „A možno som zlý premiér,“ dodal.

Na výlev Igora Matoviča už na Facebooku zareagoval aj minister Sulík. K výzve na demisiu však nepovedal nič. „Slovensko má teraz väčšie problémy, ako riešiť citové rozpoloženie Igora Matoviča,“ napísal. Sulík po niekoľkých minútach svoj status na sociálnej sieti zmazal. 

Sulík svoje slová zopakoval aj pre TASR. „Strana SaS neprišla do vlády vyplakávať, ale tvrdo pracovať, aby presadila čo najviac zo svojho programu. Slovensko má teraz väčšie problémy, ako riešiť citové rozpoloženie Igora Matoviča,“ uviedol pre TASR Sulík.

Hovorca SaS Ondrej Šprlák pre TASR dodal, že poslanci vládnej strany stoja za svojím predsedom.

Minister hospodárstva sa opäť vyjadril k situácii na sociálnej sieti. Uviedol, že post predsedu vlády je „extrémne náročný,“ a že si Matovičove urážky neberie osobne, pretože premiér čelí extrémnemu tlaku. „Je mi ľúto, že práve v tomto období strácame drahocenný čas, kedy rozhodujú činy a nie slzy,“ dodal.

zdroj: Facebook/Richard Sulík
Zdroje: RádioExpres, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech