Matovič vyzval Sulíka, aby podal demisiu. Ideálne ešte do Vianoc

  • Premiér na Rádiu Expres vyzval Richarda Sulíka na demisiu
  • Matovič ako dôvod pre podanie demisie uviedol, „neschopnosť” ministra hospodárstva nakúpiť potrebné antigénové testy
mio
TASR/Jakub Kotian
  • Premiér na Rádiu Expres vyzval Richarda Sulíka na demisiu
  • Matovič ako dôvod pre podanie demisie uviedol, „neschopnosť” ministra hospodárstva nakúpiť potrebné antigénové testy

Minister Richard Sulík by mal podať demisiu. V relácii Braňo Závodský naživo na Rádiu Expres to povedal premiér Igor Matovič. „A bol by som rád, keby to bolo do Vianoc,“ povedal so slzami na krajíčku. 

Zo Sulíkovho prístupu je mu „do plaču“ a „na vracanie“.

 Ako povedal v dnešnej diskusnej relácii, dôvodom pre podanie demisie je „neschopnosť” ministra hospodárstva nakúpiť potrebné antigénové testy.

Mrzí ma, že máme za idiota ministra hospodárstva, ktorý nie je schopný nakúpiť testy. Naozaj ma to mrzí, možno som zlý premiér, ale tieto následky nemienim ďalej znášať,” uviedol Matovič.

Okrem urážok na stanu ministra hospodárstva, kritizoval aj prezidentku Zuzanu Čaputovú a pustil sa aj do bývalého premiéra Roberta Fica, ktorého nazval debilom.  

Politológ: Bol to nepremyslený krok

Výzva predsedu vlády SR Igora Matoviča (OĽaNO) na odstúpenie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) nie je celkom premyslený krok. Ako pre agentúru SITA povedal politológ a prezident Inštitútu pre verejné otázky Grigorij Mesežnikov, turbulencie, ktoré nastanú snahou takýmto spôsobom sa zbaviť lídra koaličnej strany nepovedú k ničomu dobrému a napokon poškodia aj samotnému premiérovi. Mesežnikov si však myslí, že je dôležité počkať, pretože počas vlády terajšej koalície už zaznelo všeličo.

Matovič: Mrzí ma, že máme za idiota ministra hospodárstva. Kašle na ľudí, preňho sú to čísla

Reakcia strany Sloboda a Solidarita (SaS) o tom, že stoja za predsedom Richardom Sulíkom a do vlády neprišli plakať, ale tvrdo pracovať, je podľa Mesežnikova celkom pochopiteľná. „Im teraz rastú preferencie. Celá vládna koalícia sa nachádza v spoločnej situácii, ktorá súvisí s pandémiou ochorenia COVID-19. Ale niektoré strany komunikujú svoje postoje šikovnejšie a lepšie a niektoré problematicky. Predseda vlády patrí k tej strane, ktorá komunikuje problematicky. Takže im klesajú preferencie aj na základe toho. Naopak SaS rastú,“ uviedol.

Mesežnikov dodáva, že situáciu, ktorá je v súčasnosti v koalícii, sme ešte v koaličných vládach nezažili. „Situácia je napätá a vždy bola, ale zatiaľ nedochádzalo k tomu, aby predseda vyzval iného člena vlády na odchod,“ dodal. Politológ však verí, že vládna koalícia vydrží do ďalších volieb. Upozornil však na to, že miera predvídateľnosti niektorých členov vládnej koalície je nižšia. „Ešte nijaká iná koaličná vláda nemalá takú ústavnú väčšinu ako má táto. Má 95 mandátov. Nijaká iná vláda to nemala od roku 1990. Povedal by som, že zo štrukturálneho hľadiska samozrejme majú všetky predpoklady vydržať do ďalších volieb,“ uzavrel politológ.

Zdroje: RádioExpres, SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech