Matovičov chaos okolo lotérie nekončí. Chce urobiť všetko pre to, aby Zuzana 400 000 eur dostala, stretol sa s ňou

  • Včerajšia očkovacia lotéria bola poriadnym fiaskom
  • Show bola plná nedostatkov
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, facebook/Ministerstvo financií SR
  • Včerajšia očkovacia lotéria bola poriadnym fiaskom
  • Show bola plná nedostatkov

Včerajšia očkovacia lotéria sa stala tŕňom v oku mnohých Slovákov. Žrebovanie prebiehalo na RTVS a v programe sa objavilo niekoľko zaujímavých hostí.

20 sekúnd je málo

Viac ako hostia však Slovákov zaujímali výhry. Tých sa ale v skutočnosti dočkalo omnoho menej ľudí, než sme pôvodne očakávali. Ľudia pri televíznych obrazovkách len krútili hlavami.

Do pamäte národa sa však zapíše najmä pani Zuzana z Prešova, ktorá prišla o 400 000 eur. Telefón zdvihla síce veľmi rýchlo, avšak heslo „zdravé Slovensko“ nestihla povedať do 20 sekúnd.

Celá strana SaS označuje včerajšiu reláciu za nešťastnú a diskriminačnú. Povedali, že by vedeli využiť desiatky miliónov efektívnejšie a rozumnejšie. Rovnako hovoria o tom, že nie je v poriadku to, ako prišla o niekoľko tisíc eur osoba, ktorá sledovala reláciu cez internet, informuje SITA.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa STARTITUP SK (@startitup_sk)

loteria
zdroj: Facebook/Ministerstvo financií SR

Problémy riešia „za behu“

Po vlne kritiky sa pani Zuzanu rozhodol navštíviť minister financií. „Keď si prečítame štatút, zistíme, že Zuzana nevyhrala, no väčšina Slovenska cíti, že má na to morálne právo,“ podotkol minister financií s tým, že chce spoločne s právnikmi urobiť všetko pre to, aby Zuzana svoju výhru dostala.

Dodal tiež, že právo bez ľudskosti ľudia rešpektovať nebudú. Nakoľko zaočkovaná diváčka reláciu sledovala cez internet, omeškanie streamu bolo v jej prípade až 24 sekúnd.

Minister financií preto prisľúbil, že situáciu v prípade internetových divákov bude rezort financií bezodkladne riešiť. Otázkou ale ostáva, či nie je neskoro riešiť podobný problém až po odvysielaní prvého žrebovania.

Zdroje: Facebook/Ministerstvo financií SR, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie