Matúš Vallo hlási akútnu situáciu. V Bratislave našli obrovské ohnisko koronavírusu

  • Situácia s bratislavskými ľuďmi bez domova sa vymyká kontrole, v karanténe je viac ako 70
  • Primátor hlavného mesta hovorí, že sú rizikovou skupinou z hľadiska šírenia nákazy
  • Pomaly sa míňajú kapacity na umiestňovanie týchto ľudí do karantény
vallo, testovanie
TASR/Martin Baumann
  • Situácia s bratislavskými ľuďmi bez domova sa vymyká kontrole, v karanténe je viac ako 70
  • Primátor hlavného mesta hovorí, že sú rizikovou skupinou z hľadiska šírenia nákazy
  • Pomaly sa míňajú kapacity na umiestňovanie týchto ľudí do karantény

Bratislava má problém. Primátor Matúš Vallo na sociálnej sieti informoval o nájdení obrovského a nebezpečného ohniska koronavírusu. Nákaza sa podľa neho šíri ako lesný požiar medzi ľuďmi bez domova. Karanténne centrum pre ľudí bez strechy nad hlavou už museli rozšíriť.

Pri pravidelných testovaniach ľudí bez domova sa ukázalo, že koronavírus sa v tejto komunite začal nebezpečne šíriť. Kapacitu nášho karanténneho mestečka, ktoré sme zriadili na Hradskej ulici vo Vrakuni, sme v posledných 3 dňoch už druhýkrát navyšovali na celkový počet 100 a očakávame, že v najbližších dňoch sa aj táto kapacita naplní,“ informuje primátor Bratislavy.

Musím vám oznámiť jednu nepríjemnú správu. Identifikovali sme nové ohnisko COVID-19 v našom meste. Pri pravidelných…

Posted by Matúš Vallo má rád Bratislavu on Wednesday, January 20, 2021

Hovorí, že momentálne je v karanténe viac ako 70 bezdomovcov a toto číslo raketovo rastie. Mesto sa na prípadnú epidémiu medzi ľuďmi bez domova pripravilo už na jar a tak je podľa primátora Valla situácia zatiaľ pod kontrolou, no mesto bude potrebovať pomoc štátu s umiestnením ľudí do karanténnych objektov, ktoré má pripravené.

V nemocniciach klesá počet ľudí s koronavírusom. Pribudlo však takmer 2 500 nových nakazených

Ľudia bez domova sú sami zraniteľnou skupinou, ale zároveň sú aj potenciálnym rizikom prenosu nákazy medzi ostatných ľudí. Všetky ľudské aj materiálne kapacity teraz venujeme príprave víkendového plošného testovania a tiež zabezpečeniu nových mobilných odberových miest, ktoré by mali zásadne a trvalo zvýšiť kapacitu testovania v Bratislave.“

„Pokiaľ bude problém v podobe nového ohniska nákazy medzi ľuďmi bez domova aj naďalej eskalovať, dokážeme ho riešiť už len v súčinnosti so štátom,“ hovorí primátor Matúš Vallo.

V okrese Bratislava bolo v stredu 19. januára potvrdených 271 nových prípadov koronavírusu PCR testami a 677 pozitívnych antigénových testov v rámci celoplošného skríningu.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech