McDonald’s začína predávať vegánske burge. Na Slovensku nás čaká vegetariánska novinka

  • Vegáni a vegetariáni majú dôvod na radosť
  • McDonald’s plánuje do svojej výroby zaradiť aj rastlinné burgre
  • Spoločnosť oznámila spoluprácu s Beyond Meat, výrobcom mäsových náhrad
  • Na Slovensko príde vegetariánska alternatívna
McDonald/Beyond Meat Press Kit
  • Vegáni a vegetariáni majú dôvod na radosť
  • McDonald’s plánuje do svojej výroby zaradiť aj rastlinné burgre
  • Spoločnosť oznámila spoluprácu s Beyond Meat, výrobcom mäsových náhrad
  • Na Slovensko príde vegetariánska alternatívna

Vegánstvo sa stáva medzi ľuďmi čoraz populárnejšie. Mnohé značky si uvedomujú, že vegánov pribúda stále viac a preto tomu prispôsobujú svoju ponuku. Prechod na rastlinnú stravu tiež odporúčajú aj vedci, ktorí v nej vidia jednu z možností boja proti klimatickej kríze. Spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates dokonca uviedol, že všetky bohaté krajiny by mali prejsť na 100 % syntetické hovädzie mäso.

Vegánstvo láka čoraz viac ľudí. Reagujú aj výrobcovia, obľúbená sladkosť teraz bude bez kľúčovej ingrediencie

Pre rázny krok sa rozhodla aj spoločnosť McDonald’s, ktorá uzavrela trojročnú dohodu so značkou Beyond Meat, ktorá sa zameriava na výrobu mäsových náhrad. Tá bude podľa dohody dodávať placky, ktoré budú náhradou mäsa vo vegánskych burgroch McPlant po celom svete.

Obe spoločnosti tiež avizujú, že sa pripravujú na spoločný vývoj aj ďalších náhrad živočíšnych ingrediencií, ako napríklad kuracie mäso, bravčové mäso alebo vajce.

zdroj: McDonald's

„Sme hrdí na to, že môžeme uzavrieť túto strategickú dohodu so spoločnosťou McDonald’s, ktorá je míľnikom spoločnosti Beyond Meat. Tešíme sa na služby spoločnosti McDonald’s, pretože prinášajú rozšírený výber jedál aj z globálneho hľadiska,“ uviedol Ethan Brown, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Beyond Meat.

„Spojíme silu rýchleho a neoblomného prístupu k inováciám spoločnosti Beyond Meat so silou globálnej značky McDonald’s, aby sme zaviedli nové a chutné položky z menu, ktoré si zákazníci obľúbia.“

Obe spoločnosti predstavili svoju spoluprácu aj v minulom roku, kedy burger McPlant testovali v Dánsku a Švédsku, informuje Forbes.

Je vegánstvo prázdna póza? Zhrnuli sme všetky klamstvá a vytvorili návod, ako žiť skutočne zdravo

Slovenské prevádzky nezaostávajú

Náhrady mäsa od Beyond Meat používajú vo svojich burgroch viaceré slovenské lokálne podniky. Čistú placku Beyond Burger na Slovensku ponúka reťazec Kaufland. Jej zloženie je prírodné, bez sóje či gluténu a neobsahuje žiadne GMO prísady. V zložení nájdeš napríklad hráškový proteín, cviklu, kokosový olej, paradajkový pretlak či jablčný extrakt.

zdroj: Beyond Burger, Press Kit/Emily Glickman

Aj na Slovensku sa môžeme tešiť, no zatiaľ len na vegetariánsku alternatívu.

„Požiadavky našich zákazníkov vnímame veľmi pozorne a uvedomujeme si, že alternatívne rastlinné produkty začínajú stále viac vyhľadávať aj zákazníci na Slovensku. Aktuálne pracujeme na zaradení vegetariánskej ponuky, avšak musíme prihliadať na možnosti našich prevádzok, ktoré postupne prechádzajú na nový koncept reštaurácií novej generácie umožňujúce upravovať jedlá podľa chuti zákazníka,“  hovorí pre Startitup PR supervisor pre McDonald’s Slovakia Lucia Poláčeková.

„Veríme, že sa nám podarí už v blízkej budúcnosti predstaviť našim zákazníkom aj chutný vegetariánsky burger,“ dodáva.

Zdroje: Forbes, Beyond Meat, Kaufland

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK