Vegánstvo láka čoraz viac ľudí. Reagujú aj výrobcovia, obľúbená sladkosť teraz bude bez kľúčovej ingrediencie

  •  Vegánstvo sa stáva medzi ľuďmi čoraz populárnejšie
  • Rozširuje sa aj ponuka vegánskych produktov a pribúdajú aj vegánske alternatívy obľúbených značiek
  • Spoločnosť Nestlé predstavila novinku KitKat bez mlieka
  • Nesté má v portfóliu viacero vegánskych produktov. Pribúdajú novinky aj od ostatných výrobcov
KitKat
Nestlé
  •  Vegánstvo sa stáva medzi ľuďmi čoraz populárnejšie
  • Rozširuje sa aj ponuka vegánskych produktov a pribúdajú aj vegánske alternatívy obľúbených značiek
  • Spoločnosť Nestlé predstavila novinku KitKat bez mlieka
  • Nesté má v portfóliu viacero vegánskych produktov. Pribúdajú novinky aj od ostatných výrobcov

 Vegánstvo sa stáva čoraz populárnejším medzi ľuďmi, pribúdajú aj startupy, ktoré sa venujú rastlinným náhradám živočíšnych produktov alebo výrobe kultivovaného mäsa. Vedci tiež vyzývajú na prechod na rastlinnú stravu. Milióny do startupov, ktoré nahrádzajú mäso investoval aj spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates, ktorý uviedol, že všetky bohaté krajiny by mali prejsť na 100 % syntetické hovädzie mäso. 

Bill Gates: Všetky bohaté krajiny by mali prejsť na 100 % syntetické hovädzie mäso

Pribudne vegánsky KitKat, zatiaľ len v niektorých krajinách

Rozširuje sa aj ponuka vegánskych produktov a pribúdajú aj vegánske alternatívy obľúbených značiek. Spoločnosť Nestlé predstavilo novinku KitKat bez mlieka. Vedúci cukrárskej výroby Netlé uviedol, že nápad sa zrodil zo žiadosti na sociálnych sieťach.

„Jednou z najrozšírenejších požiadaviek, ktoré vidíme na sociálnych sieťach, je vegánsky KitKat, takže sme radi, že sme si mohli toto želanie splniť. Nemôžem sa dočkať toho, aby ľudia mohli vyskúšať tento úžasný chutný nový KitKat. Toto je produkt pre každého, kto chce vo svojom živote trochu viac rastlinného pôvodu,“ uviedol Mailot.

Nestlé avizovalo, že produkt by sa mal dostať na trhy niekoľkých krajín počas tohto roku. Zatiaľ bude k dispozícii iba prostredníctvom KitKat Chocolatory a vybraných maloobchodných predajcov, aby sa otestovala jeho možnosť širšieho zavedenia. V Česku ani na Slovensku zatiaľ nebude dostupný, uviedol pre iDNES.cz hovorca spoločnosti Nestlé Robert Kičina.

„KitKat Vegan je prémiovou tyčinkou, ktorá bude tento rok uvedená na trh len v niektorých krajinách. Spotrebiteľa ju budú môcť zakúpiť u vybraných predajcov alebo v KitKat Chocolatory,“ uviedol Kičina pre iDNES.cz a dodal, že ak toto testovanie prebehne úspešne ponuka vegánskej tyčinky sa rozšíri aj pre ďalšie krajiny.

Ponuka s vegánskymi produktami je široká 

Nestlé má aj ďalšie vegánske produkty, ktoré už dostupné na našom trhu sú, ako vegánska náhrada želatínových bonbónov JOJO Veggie alebo výrobky z rady Garden Gourmet. „Predstavením značky Garden Gourmet na Slovensku odpovedáme na nedostatok alternatív k obľúbeným mäsovým pokrmom a cielime práve na ľudí, ktorí vedome znižujú spotrebu mäsa. Radšej si vychutnajú veggie pokrmy bez kompromisov na ich chuti alebo príprave,“ hovorí Zuzana Magálová, manažérka značky Garden Gourmet pre Slovensko a Českú republiku.

zdroj: Beyond Meat Press Kit

Rad Garden Gourmet pozostáva zo siedmich produktov, ktoré sú dostupne v supermarketoch Kaufland a sieti predajní FRESH plus. Patrí medzi nich napríklad vegánsky burger, vegetarianský burger alebo vegánsky falafel. Všetky produkty Garden Gourmet sa vyrábajú v Českej republike, v závode TIVALL Krupka spoločnosti Nestlé.

Okrem výrobkov Nestlé sú záujemcom dostupné aj produkty ďalších predajcov napríklad burgre od spoločnosti Beyond Meat, vegánsku verziu zmrzliny od Ben & Jerry’s, alebo vegánsky nanuk Magnum.

Jednotkou v predaji vegánskych potravín je práve Kaufland, ktorý ponúka širokú ponuku produktov od vegánskych klobás po zmrzliny. „V súlade s novými trendmi vo výžive výraznejšie rastie dopyt spotrebiteľov po alternatívach mäsa a mäsových výrobkov. Kaufland reaguje na požiadavky zákazníkov a ponúka pod vlastnou značkou K-Take it veggie bezmäsité produkty označené pečaťou V-label a v mnohých prípadoch aj v bio kvalite. V ponuke je 120 vegetariánskych a vegánskych produktov, z ktorých si vyberie aj náročný spotrebiteľ,“ uvádza Kaufland.

Zdroje: Nestlé, iDNES.cz, Nestlé, Kaufland

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK