Bill Gates: Všetky bohaté krajiny by mali prejsť na 100 % syntetické hovädzie mäso

  • Bill Gates sa okrem všetkého zaoberá aj otázkou klimatických zmien
  • Tvrdí, že všetky bohaté krajiny by mali prejsť na 100 % syntetické hovädzie mäso
  • V chudobných krajinách podľa neho konzumácia mäsa ešte zotrvá
  • Bill Gates sa okrem všetkého zaoberá aj otázkou klimatických zmien
  • Tvrdí, že všetky bohaté krajiny by mali prejsť na 100 % syntetické hovädzie mäso
  • V chudobných krajinách podľa neho konzumácia mäsa ešte zotrvá

Vráťme sa o pár desiatok rokov dozadu, konkrétne do deväťdesiatych rokov, kedy si spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft, Bill Gates, získal reputáciu zlého chlapca. Môže za to fakt, že zaujal tvrdý postoj v protimonopolnom spore spoločnosti s vládou Spojených štátov.

Dnes je to ale filantrop a bojuje za našu planétu a za ľudí. Jeho aktivity sa dotýkajú aj verejného zdravia, zmeny podnebia a hladu v krajinách tretieho sveta.

bill gates
zdroj: Bill Gates/ gatesnotes.com

Filantrop má na konte niekoľko kníh. V jednej z nich s názvom Ako zabrániť klimatickým katastrofám uvádza, čo bude skutočne potrebné na elimináciu emisií skleníkových plynov, ktoré sú hnacou silou zmeny podnebia, uvádza agentúra MIT Tech Review.

Budeme potrebovať početné energetické objavy

Spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft, ktorý je teraz predsedom nadácie Billa a Melindy Gatesovcov a predsedom investičného fondu Breakthrough Energy Ventures, sa drží svojho argumentu, že na to, aby sme mali nádej na vyčistenie všetkých častí ekonomiky, budeme potrebovať početné energetické objavy.

Agentúra MIT Tech Review, ktorá sa zaoberá oblasťou klimatických problémov, vydala rozhovor s Gatesom, kde popisuje svoje názory, ktoré uviedol v knihe.

Bill Gates tvrdí, že ukončenie pandémie COVID-19 je veľmi jednoduché oproti tomu, čo ľudstvo čaká najbližšie

V minulosti sa zdalo, že sa Gates bude dištancovať od politickej stránky zmeny podnebia. To viedlo ku kritike, že sa príliš zameriava na inovácie.

V rozhovore Gates poznamenal, že všeobecne platí, že ak sa dajú robiť inovácie bez toho, aby sa musel angažovať v politických otázkach, vždy to uprednostňuje. Uviedol, že je preňho prirodzenejšie nájsť skvelého vedca a podporiť niekoľko prístupov.

Ľudia si náhrady mäsa dokážu obľúbiť

Okrem všetkého sa filantrop vyjadril aj ku konzumácii mäsa. Tvrdí, že všetky bohaté krajiny by mali prejsť na 100 % syntetické hovädzie mäso. V rozhovore hovorí, že na chuťový rozdiel sa dá zvyknúť. Dokonca poznamenal, že postupne si takéto náhrady ľudia dokážu obľúbiť.  

Optimistický pohľad si filantrop zachováva v súvislosti s cestou rozvinutého sveta k rôznym náhradám mäsa. „Myslím si, že všetky bohaté krajiny by mali prejsť na stopercentné syntetické hovädzie mäso,“ povedal miliardár agentúre MIT Tech.

Uviedol, že v niektorých krajinách konzumácia hovädzieho mäsa pretrvá. Konkrétne sa má jednať o nevyspelé a chudobné krajiny. „Ako súčasť práce nadácie (Bill and Melinda Gates) využívame výhody afrických hospodárskych zvierat, čo znamená, že môžu prežiť v horúčave a prekonať produktivitu na strane mäsa aj mlieka v USA,“ uviedol.

Rastlinné náhrady mäsa dokážu nahradiť to skutočné

Je zaujímavé, že Gates je optimista v tom, že rastlinné náhrady hovädzieho mäsa môžu nahradiť mäso zo skutočného hovädzieho dobytka bez toho, aby trh prevzal laboratórne vypestované mäso.

Aby svoj názor zdôraznil, zatvoril dvere spoločnosti Memphis Meats, ktorá slúži na výrobu laboratórneho mäsa a kedysi do nej sám investoval, uvádza portál Futurism.

Ako vieme, Gates je, samozrejme vplyvný mysliteľ a tvorca politiky. To však nič nemení na tom, že aj tieto pohľady treba brať s rezervou. Nakoniec, toto je človek, ktorý si myslel, že Internet Explorer ovládne trh s prehliadačmi.

Zdroje: Futurism, MIT Tech Review

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech