McGregor má na účte 200 miliónov dolárov, teraz sa chváli prvou plavbou na jeho Lamborghini jachte

  • McGregor patrí medzi najjasnejšie hviezdy MMA a bojových športov
  • Pochváliť sa môže rozprávkovým bohatstvom aj prevážaním sa na jachte Lamborghini
Conor McGregor
Instagram/@thenotoriousmma
  • McGregor patrí medzi najjasnejšie hviezdy MMA a bojových športov
  • Pochváliť sa môže rozprávkovým bohatstvom aj prevážaním sa na jachte Lamborghini

Po viac ako siedmich mesiacoch sa Conor McGregor konečne dočkal. Spolu s jeho rodinou odletel do Monaka, kde si oficiálne prevzal jeho novú Lamborghini jachtu.

Jej celková hodnota presahuje 3,1 milióna eur a len samotné vybavenie na mieru stálo takmer 500-tisíc eur. Len pre predstavu automobil Lamborghini Sian FKP 37 stojí 3 milióny eur.

Na Instagrame napísal: „Dnes je ten deň!! Oficiálne preberáme vlastníctvo našej úplne novej športovej jachty Lamborghini!“ McGregor neskôr zverejnil obrázok, ako tento honosný stroj sám riadi. Tvrdí, že sa snažil nájsť vhodné slová, ktoré by popísali nový luxusný prírastok, napokon dospel k záveru, že ide o „námorné supercar“.

Čistá hodnota zápasníkovho majetku je dnes odhadovaná na 200 miliónov dolárov. Za rok 2020 a 2021 sa pritom môže pochváliť platom na úrovni 36 až 37 miliónov ročne. V roku 2021 bol dokonca považovaný za najlepšie zarábajúceho športovca.

Conor nepatrí medzi tých, ktorí by si svoje bohatstvo len potichu užívali, práve naopak, dáva ho nahlas a veľkolepo najavo. Vidno to aj na predvádzaní sa jeho športovou jachtou z dielne automobilky Lamborghini a spoločnosti Tecnomar.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Conor McGregor Official (@thenotoriousmma)

Logo

Unikátna spolupráca umožnila zrod len 63 kúskom, ktoré sú považované za to najlepšie, čo si môžeš na plavbu v dnešnej dobe kúpiť. V prípade Lamborghini Tecnomar ide o jachtu s výkonom 4 000 koní, poháňanú dvojicou motorov V12.

Jej dĺžka je viac ako 20 metrov a šírka 5,4 metra. Maximálna rýchlosť jachty je 60 uzlov (111,1 kilometra za hodinu), pričom cestovná rýchlosť predstavuje 40 uzlov (74 km/h).

Celkový rozsah sa pohybuje na úrovni 210 námorných míľ (388,9 kilometrov). Dizajn lode je výrazne inšpirovaný superšportom Lamborghini Sian FKP37.

Tvary, materiály a dokonca aj prístrojové vybavenie verne reprodukuje konštrukciu vozidiel značky Lamborghini. Napríklad na čalúnenie sedačiek bol použitý špeciálny materiál Carbon Skin, ktorý má automobilka dokonca patentovaný.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Conor McGregor Official (@thenotoriousmma)

Konštruktéri pri jej stavbe použili množstvo prvkov z uhlíkových vlákien. Ide o jednu z ochranných známok Lamborghini, vďaka ktorej bolo možné dosiahnuť hmotnosť necelých 24 ton.

Toto plavidlo je tak zaraďované do kategórie ultraľahkých jácht. Sedenie na kapitánskej stoličke je ako skĺznutie za volant moderného Lamborghini.

Rozdiel je v tom, že sedíš vyššie, plavíš sa na vode a máš okolo seba veľa miesta. Tecnomar sem nainštaloval aj trojramenný volant, ktorý vyzerá podobne ako ten, ktorý automobilka vkladá do svojich vozidiel.

V neposlednom rade treba spomenúť, že nová jachta má pútavú zelenú farbu tak ako fľaše, do ktorých sa plní whisky zápasníkovej vlastnej značky.

Jej názov je McGregor’s Proper No. Twelve, pričom namiešanie tej správnej chute trvalo Conorovi a jeho tímu až tri roky. Len nedávno McGregor túto firmu na výrobu whisky predal za 600 miliónov dolárov.

33-ročného MMA zápasníka Conora McGregora netreba obzvlášť predstavovať. Len pripomeňme, že tento sebavedomý Ír prvýkrát vliezol do zápasníckej klientky už v roku 2007, keď ako 18-ročný absolvoval svoj prvý amatérsky zápas.

Jeho túžba po kariére profesionálneho zápasníka bola natoľko silná, že sa v roku 2008 rozhodol spraviť zásadné rozhodnutie.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Conor McGregor Official (@thenotoriousmma)

Opustil prácu inštalatéra a ponoril sa do tréningu naplno aj napriek tomu, že v tej dobe nemal takmer žiadnych sponzorov.

O pár rokov sa stal jedným z najslávnejších MMA bojovníkov v histórii, ktorého popularita výrazne ovplyvnila vzostup tohto športu. Počas jedného roka dokázal vyhrať v UFC zápasy hneď v troch váhových kategóriách.

Zdroje: Lamborghini.com,  Instagram/@thenotoriousmma, biography.com, Celebrity Net Worth

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá