McHalušky to nie sú. Fastfood dopĺňa do raňajkového menu československú klasiku

  • Regionálne doplnky do menu fastfoodového reťazca McDonald's sú už celkom bežné
  • Raňajkové stálice teraz obohatí zdravá tvarohová klasika, nátierka Lučina
  • V reštauráciách ich nájdeš od septembra
ranajky
McDonald's, Unsplash.com/Gabriel Gurrola
  • Regionálne doplnky do menu fastfoodového reťazca McDonald's sú už celkom bežné
  • Raňajkové stálice teraz obohatí zdravá tvarohová klasika, nátierka Lučina
  • V reštauráciách ich nájdeš od septembra

Novinky v raňajkovom menu McDonald’s obsahujú od septembra viac lokálnej chuti so zeleninou a tiež mäsové kombo pre väčších hladošov.

Vďaka regionálnym trendom, ktoré spoločnosť do svojej ponuky zaraďuje a tým spestruje jedálniček, získava si stále väčšie množstvo priaznivcov.

Raňajky v slovenskom štýle

Tentokrát sa zamerali na svoju raňajkovú ponuku a rozšírili ju o lokálnu syrovú klasiku McMuffin Lučina. Okrem toho pribudol v ponuke aj mäsový burger McCountry Breakfast. Novinky si môžu zákazníci objednať už od 1. septembra v reštauráciách McDonald’s ponúkajúce raňajkové menu na Slovensku. 

McMuffin Lučina poteší všetky pravé slovenské chuťové bunky túžiace po takzvanej „chlebíkovej“ klasike. Svieži tvarohový syr s reďkovkami a rukolou v nadýchanom muffine je ideálny práve pre ľahký štart do dňa. Tieto zdravé a výživné raňajky sú vďaka nízkemu počtu kalórií vhodné aj pre tých, ktorí sa snažia udržať si svoju líniu.

Pre veľkých hladošov McDonald’s pripravil pre zmenu aj raňajkový burger McCountry Breakfast. Dva plátky bravčového mäsa s čedarom a horčicovou omáčkou DeLuxe nabijú energiou každého, kto už od skorých ranných hodín sníva o poriadnej dávke bielkovín.

K takýmto  raňajkám si daj kávu z McCafé, alebo s príchodom upršaných dní ti náladu zlepší aj horúci zázvor od českého dodávateľa Kitl.

„Vieme, že naše reštaurácie denne navštevujú rôzne skupiny zákazníkov, preto sa snažíme našu ponuku upravovať tak, aby sme vyšli v ústrety čo najväčšiemu počtu. Je pravda, že Slováci obľubujú najmä vajíčkovú a syrovú klasiku, avšak množstvo z nich si pravidelne pochutnáva aj na mäsových variantoch McMuffin či bagloch. Preto sme sa rozhodli do ponuky pridať syrovú, ale zároveň lokálnu novinku McMuffin Lučina s reďkovkami,  rukolou a mäsový burger  McCountry s bravčovým  mäsom aj počas ranných hodín,“ hovorí Lucia Poláčeková, PR supervízorka pre McDonald’s na Slovensku.

Pripraviť kvalitné sushi je umenie. Šéfkuchári z týchto slovenských reštaurácií vedia ako na to

Lokálni dodávatelia sú kľúčoví

Spoluprácu s lokálnymi dodávateľmi sa v McDonald’s snažia neustále rozširovať aj v rámci raňajkového menu. Vďaka tomu sa môžeš teraz tešiť aj kvalitnému českému syru Lučina, ktorý do siete reštaurácií v Čechách i na Slovensku dodáva spoločnosť Savencia – Hesov.

Okrem toho si každé ráno zákazníci môžu pochutnať  na slovenských vajíčkach z farmy Babičkin dvor, ktorá ich dodáva do siete slovenských reštaurácií od roku 2016.

zdroj: McDonald's

Vedci sa dodnes nezhodli, či sú raňajky základom dňa naozaj pre každého. Ale deti, športovci, fyzicky aktívni ľudia či pacienti s ochoreniami ako cukrovka by ich rozhodne nemali vynechávať. Dôležité je aj zloženie raňajok. Často sú to len presladené cereálie s malým množstvom kvalitných bielkovín a tukov. Netučné syry ako Lučina v McMuffin Lučina, spolu so zeleninou sú vhodným variantom na ľahko stráviteľné raňajky. Ak niekto preferuje raňajky s vyšším obsahom bielkovín, dobrou voľbou je práve burger McCountry Breakfast, ktorý si zákazník môže objednať aj s bezlepkovou žemľou,“  dodáva Doc. Mgr. Milan Sedliak, PhD.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK