Medusa zatvára kvôli pandemickým opatreniam známe a obľúbené bratislavské podniky

  • Medusa dočasne zatvára pre pandemické opatrenia dva známe bratislavské podniky
  • Spoločnosť sa rozhodla väčšine zamestnancov, ktorých sa to týka, ponúknuť pozície v jej korporátnych kantínach
  • Ide o Ventúrsku Klubovňua v Starom Meste a prevádzku La Pala
sun
Facebook/ Ventúrska Klubovňa
  • Medusa dočasne zatvára pre pandemické opatrenia dva známe bratislavské podniky
  • Spoločnosť sa rozhodla väčšine zamestnancov, ktorých sa to týka, ponúknuť pozície v jej korporátnych kantínach
  • Ide o Ventúrsku Klubovňua v Starom Meste a prevádzku La Pala

Informoval o tom dnes prostredníctvom sociálnych sietí CEO Medusa Peter Štecko. „Niektoré rozhodnutia sa nerobia ľahko, ale situácia je vážna a treba konať. Preto sme sa aj na základe aktuálnych opatrení vlády a vývoja v spojitosti s ochorením COVID-19 rozhodli dočasne zatvoriť naše prevádzky La Pala a Ventúrska Klubovňa v Starom Meste,“ ozrejmil Štecko.

Známe nočné koncepty Barrock a Trafo má Medusa zatvorené už vyše mesiaca. „Spolu s biznis centrami utrpelo bratislavské Staré Mesto počas koronavírusu asi najviac, od rapídneho poklesu turizmu, až po zníženú návštevnosť Bratislavčanov. Zatiaľ zatvárame iba niektoré prevádzky v centre. Podľa vývoja uvidíme, ako budeme postupovať ďalej.

Slovenský podnikateľský príbeh ako z rozprávky sa rozplynul. Luxusný plážový rezort zbúrajú

V najťažšej situácii, ktorá gastro segment na Slovensku postihla, je podľa nás nutné udržať zdravie celej firmy, a aj keď nie sú takéto opatrenia príjemné, je nevyhnutné ich prijať. Vzhľadom k veľkosti našej spoločnosti sa chceme o zamestnancov z dočasne zatvorených prevádzok postarať,“ pokračoval Štecko.

Vedeli ste, že vďaka vernostnej karte MedusaCard môžete mať dezert, polievku alebo predjedlo k hlavnému jedlu len za…

Gepostet von Ventúrska Klubovňa am Donnerstag, 3. September 2020

Všetky prevádzky Medusy, ktorých je viac ako 40, boli do začiatku pandémie ziskové. Medusa má pripravené dostatočné finančné rezervy, ale tie sa nedajú používať na dlhodobé vykrývanie strát spôsobených koronavírusom. V dnešnej dobe a pri nejasnom prijímaní opatrení zo strany vlády je to o to náročnejšie. Aj keď sme zdravá a silná spoločnosť, nie je možné robiť plány ani týždeň dopredu, nakoľko o pár dní môže byť všetko úplne inak.

Všetky naše prevádzky boli do začiatku pandémie ziskové. Ak si chceme udržať tento trend, musia byť takéto kroky jednoducho súčasťou podnikania. Mám obavy, že nebudeme poslední, kto sa rozhodol prijať nepríjemné ekonomické opatrenia a prajem všetkým kolegom v našej brandži, čo najrýchlejšie zotavenie. Naďalej platí, že veríme v skoré uzdravenie celého trhu a v tomto momente neplánujeme rušiť pripravované koncepty,“ uzavrel Štecko.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech