Medzi Prahou a Košicami premáva vynovený super vlak Pendolino pre tých najnáročnejších

  • České dráhy dokončili trojmesačnú modernizáciu interiéru prvého zo 7 rýchlovlakov Pendolino. Po novom sa tak cestujúci môžu tešiť na interiéry s modernými ergonomickými sedačkami, ktoré sú v prvej triede potiahnuté kožou.
pendolino
facebook.com/ZSSK.sk/facebook.com/cdrail
  • České dráhy dokončili trojmesačnú modernizáciu interiéru prvého zo 7 rýchlovlakov Pendolino. Po novom sa tak cestujúci môžu tešiť na interiéry s modernými ergonomickými sedačkami, ktoré sú v prvej triede potiahnuté kožou.

Deťom spríjemní cestovanie aj nainštalované detské kino, no nájdeš tu aj podrobné informácie o priebehu jazdy na vizuálnom informačnom systéme s LCD monitormi.

Vymenili sme celkom 327 sedačiek, natiahli sme vyše dva a pol kilometra nových káblov, vymenili kompletne klasické osvetlenie za led diódové svetlá. Doplnili sme tiež moderné prvky, ktoré pred 12 rokmi neboli vo výbave vlakov obvyklé. Do každej jednotky sme inštalovali 28 LCD monitorov nového vizuálneho informačného systému. Vo vlaku tak vzniklo i malé detské kino, dizajnovo sme viac odlíšili prvú a druhú triedu,“ uvádza člen predstavenstva ČD Miroslav Kupec pre interez.sk .

Vlak s novým interiérom 680.005 teraz budeš môcť najčastejšie stretnúť na spojoch SC 240 a 241 Pendolino Košičan, ktorý spája Českú republiku so severným a východným Slovenskom. Cestu z Prahy do Popradu prejde za 6 hodín a 8 minút a do Košíc za 7 hodín a 16 minút.

 „Sme veľmi radi, že spoločnosť ZSSK môže ponúknuť cestujúcim kvalitné, rýchle a cenovo dostupné spojenie medzi Košicami a Prahou. Moderná vlaková súprava Pendolino poskytuje komfortné cestovanie a spĺňa vysoké požiadavky cestujúcich,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK Filip Hlubocký pre interez.sk.

Cez smartfón si dokonca v tomto laku môžeš objednať občerstvenie priamo zo svojho sedadla. Umožní ti to nový palubný portál, ktorý bude fungovať na palube všetkých pendolín.

„Za rok 2015 bolo prepravených viac ako 81.000 cestujúcich, v roku 2016 to už bolo viac ako 96.000 osôb, čo predstavuje medziročný nárast o 19 %. Do konca augusta tohto roka sa už Pendolinom odviezlo viac ako 80.000 ľudí. Preto veríme, že tento pozitívny trend bude pokračovať aj naďalej,“ dodal člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK Karol Martinček pre interez.sk.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech