Medzinárodný hackathon svetovej úrovne sa vracia do Košíc

  • Po úspešnom pilotnom podujatí v roku 2019, Hack Kosice opäť privíta programátorov z vyše 35 krajín, tentoraz však bude väčší a ešte lepší.
Hack Košice,
  • Po úspešnom pilotnom podujatí v roku 2019, Hack Kosice opäť privíta programátorov z vyše 35 krajín, tentoraz však bude väčší a ešte lepší.

V dňoch 28-29. marca sa uskutoční v Košiciach svetoznáma informatická súťaž hackathon, s názvom Hack Kosice 2020. Stretne sa na nej 250 slovenských a medzinárodných študentov s cieľom vytvoriť najlepší produkt využitím rôznych informačných technológií. Aj vďaka prestížnej akreditácii Major League Hacking, tento slovenský hackathon láka špičkových zahraničných študentov z vyše 35 krajín. Účasť tohto kalibru ponúka skvelú príležitosť našim talentovaným programátorom, aby si zmerali sily a vymenili cenné skúsenosti s medzinárodnou elitou. 

Čo je to hackathon?

Koncepcia hackathonov predstavuje celosvetovo veľmi populárnu príležitosť na získavanie odborných a praktických skúseností popri aktívnej realizácií vlastného nápadu. Ide o víkendové podujatie, na ktorom študenti počas 24 hodín postavia a otestujú technologický prototyp svojho nápadu. Účastníci pracujú v malých tímoch a následne verejne zdieľajú svoje dômyselné a mnohokrát nekonvenčné riešenia. Vytvárajú tak jedinečnú atmosféru inšpirujúcu k vlastnému sebarozvoju a hlbšiemu angažovaniu sa v tomto smere. Keďže samotné podujatie sa koná v prítomnosti sponzorov podujatia, ponúka to aj skvelú príležitosť na získanie kontaktov a kariérneho rozvoja.

zdroj: Hack Košice

Hack Košice 2020 – väčšie ambície, väčší dosah

Na základe mimoriadneho úspechu minuloročného prvého ročníka Hack Kosice sa náš organizačný tím uistil, že aj na Slovensku je veľký záujem o podujatia tohto charakteru. Naša úloha bola jasná, zorganizovať podujatie rovnako vysokej úrovne, ale pre ešte väčšie publikum.  Po mesiacoch plných plánovania a zapájania nových členov tímu, s hrdosťou môžeme prehlásiť, že Hack Kosice 2020 privíta až 250 hackerov, čo značí takmer dvojnásobný nárast oproti roku 2019. Realizácii tohto ambiciózneho projektu pomáha aj akreditácia od svetovej organizácie Major League Hacking (MLH). Nálepka MLH zaraďuje Hack Kosice 2020 do najvyššej kvalitatívnej triedy študentských hackathonov na svete a pomáha tak zviditeľniť slovenskú hackerskú komunitu v celosvetovom merítku.

Registrácia je otvorená!

Hack Kosice je pre študentov širokého spektra profesionálneho a akademického zamerania. Účasť prinesie množstvo cenných skúseností nielen študentom IT, ale aj študentom inžinierstva, designu, marketingu, businesu, manažmentu a iných vedných odborov. Registrovať sa možno ako jednotlivec alebo v tímoch, s nápadom alebo bez. Vzhľadom na to, že už teraz evidujeme veľké množstvo prihlášok a počet miest je obmedzený, ak na teba sedí vyššie uvedený popis, neváhaj a registruj sa na apply.hackkosice.com!

Zdroj: TS

 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá