Akcia NAKA v Jurki: Obvinili majiteľa siete čerpacích staníc a ďalších 14 ľudí

  • Na západnom Slovensku zasahuje NAKA
  • Mali sa zamerať na biznis s pohonnými hmotami
  • Obvinili majiteľa siete čerpacích staníc a ďalších 12 ľudí
Čerpacia stanica Jurki, zásah NAKA
Čerpacia stanica Jurki, zásah NAKA REPROFOTO: Jurki.sk Startitup/Ivan Mego
  • Na západnom Slovensku zasahuje NAKA
  • Mali sa zamerať na biznis s pohonnými hmotami
  • Obvinili majiteľa siete čerpacích staníc a ďalších 12 ľudí

Na viacerých miestach západného Slovenska, zasahujú od skorých ranných hodín elitní príslušníci Národnej kriminálnej agentúry. Portál Aktuality informuje, že policajti z NAKA robia domové prehliadky bytových aj nebytových priestorov a zadržali niekoľko osôb.

Zásah má podľa informácií Startitup súvisieť s biznisom s pohonnými hmotami. Elitní policajti zamerali akciu na ľudí, ktorí obchodovali s pohonnými hmotami. Momentálne zasahujú v budove spoločnosti Jurki. Medzi obvinenými má byť už v týchto chvíľach aj majiteľ spoločnosti Jurki Martin Jurkovič a tiež ďalší majitelia spoločností, ktoré sa venujú obchodu s pohonnými hmotami. 

Na sekretariáte spoločnosti Jurki pre Stratitup reagovali len jednou vetou. „Nebudeme sa k ničomu vyjadrovať, bohužiaľ, nemáme žiadneho hovorcu ani nikoho, kto by vám dal akékoľvek stanovisko,“ reagovala zamestnankyňa sekretariátu.

Pre redakciu Startitup NAKA spresnila, že ide o obvinenie z daňovej a ekonomickej činnosti. Celkovo ide až o 15 ľudí.  Medzi obvinenými má byť aj bývalý policajt.

Zásah NAKA v budove Jurki v Bratislave.
zdroj: SIU/Ivan Mego: Zásah NAKA v budove spoločnosti Jurki v Bratislave.

Policajti si dnes podľa informácií Startitup posvietili aj na bývalého manažéra OMV Petra S., ktorého meno figuruje aj v kauze obvineného šéfa Tiposu Mareka Kaňku. V spomínanej kauze, podobne ako aj v tej z dnešného rána, ide o trestnú činnosť súvisiacu s pohonnými hmotami.

„Prvej zložke podľa vyšetrovania šéfoval vtedajší manažér OMV Peter S. Palivá z Rakúska mali papierovo putovať cez rôzne nastrčené osoby a firmy, no v skutočnosti podľa obvinenia išli priamo k finálnym používateľom, ako bola napríklad OLIVA Group dnes už bývalého riaditeľa štátnej lotérie TIPOS Marka Kaňku,“ píše sa v uznesení o vznesení obvinenia z júna minulého roka. 

K rannému zásahu elitných policajtov sa len pred malou chvíľou vyjadril Úrad špeciálnej prokuratúry. „Počas dnešného dňa prebieha zaisťovacia akcia Národnej kriminálnej agentúry, odboru Západ, pod dozorom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry s názvom ,JURGIUM’, a to pre podozrenie z daňovej trestnej činnosti a s tým súvisiacu legalizáciu výnosov z trestnej činnosti. Doposiaľ bolo zadržaných 13 osôb. Vo veci sa aktuálne vykonávajú viaceré domové a iné prehliadky. Vzhľadom na aktuálne štádium trestného konania nemožno poskytnúť bližšie informácie“ informovali z Úradu špeciálnej prokuratúry. Na raziu z utorkového rána reagovali popoludní aj policajti. 

„Dnes (24.01.2023) od skorého rána vykonávajú príslušníci. Národnej kriminálnej agentúry realizáciu akcie s názvom ‚JURGIUM‘ týkajúcu sa ekonomickej a majetkovej trestnej činnosti. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry vzniesol obvinenie 15 fyzickým a siedmim právnickým osobám. V rámci akcie sú na území západného Slovenska vykonávané zaisťovacie a ďalšie procesné úkony, preto v tejto chvíli zatiaľ nie je možné poskytnúť ďalšie informácie,“ informuje polícia v stanovisku.

Zdroj: Aktuality 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá