Megaškandál v Reale Madrid: Traja hráči šírili intímne video s neplnoletou, polícia ich zadržala

  • Škandálov v španielskom futbale pribúda
  • Tentokrát zasiahli kráľovský klub z Madridu
  • Polícia zadržala troch hráčov, štvrtého vypočúva
real madrid španielsko futbal
Ilustračný obrázok, TASR/AP Photo/Jose Breton, Unsplash/Ewoud Van den Branden
  • Škandálov v španielskom futbale pribúda
  • Tentokrát zasiahli kráľovský klub z Madridu
  • Polícia zadržala troch hráčov, štvrtého vypočúva

Jeden z najpopulárnejších futbalových klubov sveta čelí veľkému škandálu. Španielska polícia zatkla troch hráčov Realu Madrid z dôvodu údajnej distribúcie intímneho videa s neplnoletou 16-ročnou mladou ženou. Podľa The Guardian tieto zatknutia zvyšujú rozruch o takomto type diskriminácie v španielskom futbale.

Traja nemenovaní rezervní hráči klubu boli po rozhodnutí súdu prepustení, no polícia vo svojom vyhlásení uviedla, že zadržala údaje a súbory na ich smartfónoch. Konkrétne má ísť o dvoch hráčov z tretieho tímu Realu Madrid a jedného z rezervného tímu, známeho tiež ako Castilla, ktorý hrá v tretej najvyššej španielskej lige.

Štvrtý hráč veľkoklubu je zatiaľ vyšetrovaný

Prípad podľa vyjadrenia polície vychádza zo sťažnosti, ktorú podala matka 16-ročného dievčaťa na Kanárskych ostrovoch v súvislosti s údajným zaznamenávaním intímnych praktík.

Dodala, že zatiaľ čo podľa dievčaťa s týmito praktikami súhlasili obe strany, k ich natáčaniu došlo v júni bez jej súhlasu a dozvedela sa o ňom iba nedávno. Polícia tiež uviedla, že troch hráčov zadržali v športovom komplexe španielskeho veľkoklubu v Madride a štvrtého hráča zatiaľ vyšetrujú.

Real Madrid na svojej oficiálnej webovej stránke vydal oficiálne vyhlásenie, v ktorom uviedol, že celkovo štyroch hráčov mládežníckeho tímu vypočula polícia „v súvislosti so sťažnosťou na údajné zverejnenie súkromného videa prostredníctvom aplikácie WhatsApp“.

real madrid futbal španielsko
zdroj: TASR/AP/Bernat Armangue

The Guardian sa tiež odkazuje na denník El Confidencial, podľa ktorého je hlavným predmetom vyšetrovania hráč tretieho tímu, ktorý údajne zaznamenal svoj intímny vzťah s 16-ročnou maloletou.

Policajný hovorca uviedol, že sú všetci traja podozrivými zo spáchania zločinu, ktorý je v španielskom trestnom práve známy ako „odhalenie tajomstiev se*uálnej povahy“.

K zatknutiu došlo v súvislosti s obvineniami z pohlavného zneužívania bývalého šéfa futbalovej federácie, Luisa Rubialesa, ktorý v auguste pobozkal na pery španielsku majsterku sveta Jenni Hermosovú tesne po zisku vytúženého triumfu, čím vyvolal vlnu rozhorčenia.

Rubiales odstúpil v nedeľu po týždňoch odmietania výziev voči jeho osobe a v piatok by sa mal postaviť pred sudcu. Tvrdí však, že bozk bol vzájomný a konsenzuálny.

ruky láska
zdroj: Unsplash/Mayur Gala

Pohlavné obťažovanie zažil každý druhý Slovák

Počas minulého roka sme ťa v tomto článku informovali o prieskume se*uálneho obťažovania. Ten potvrdil, že sa s takýmto typom zaobchádzania stretla vyše polovica slovenskej populácie a vyše dvoch tretín žien. Prieskum realizoval Inštitút pre výskum práce a rodiny v rámci národného projektu Prevencia a eliminácia rodovej diskriminácie.

Informovala o tom v tlačovej správe manažérka komunikácie tohto projektu, Viera Böttcher. Prieskum je prvým reprezentatívnym zisťovaním na Slovensku po desiatich rokoch.

„V spolupráci s agentúrou 2muse sme zistili, že s rôznymi formami obťažovania sa stretla viac ako polovica slovenskej populácie, a to 54 percent žien i mužov. Najviac ohrozené sú ženy, najmä v mladom veku do 34 rokov,“ informuje Böttcher a dodala, že u mužov je ohrozenou skupinou mladší produktívny vek.

Zdroje: The Guardian, Real Madrid, archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá