Mes­sa­ging app­ka Yik Yak zís­ka­la fun­ding 62 mili­ó­nov dolá­rov

Lenka Lauková / 24. novembra 2014 / Business

Ano­nym­nú mes­sa­ging app­ku Yik Yak roz­beh­li len pred rokom. Za ten čas sa ale stih­la stať hitom na vyso­koš­kol­ský­ch cam­pu­so­ch po celej Ame­ri­ke.

 

Umožňuje ľuďom anonymne postovať správy, prezerať si užívateľov, ktorí sa nachádzajú neďaleko a hodnotiť ich pozitívne alebo negatívne, aby tak mohli pre svoje správy získať širšie publikum. Samých seba opisujú ako lokálny bulletin, pre miesto, v ktorom sa nachádzate.

Po troch mesiacoch od spustenia appky mali už 100 000 userov. Odvtedy sa k počtu používateľov nevyjadrovali, jediné čo spomenuli bol fakt, že Yik Yak sa používa na cca 1500 univerzitných campusoch po celých Spojených štátoch. Nový pripravovaný nástroj bude Yik Yak-u umožňovať sledovať konverzáciu v reálnom čase a k nej pridávať ďalšiu vrstvu noviniek. Otáznou ale zostáva dôveryhodnosť takýchto príspevkov, keďže všetky budú aj naďalej anonymné.  

Yik Yak-u sa podarilo získať funding vo výške 62 miliónov dolárov od známej VC firmy zo Silicon Valley Sequoia Capital, ktorá v minulosti investovala aj do WhatsApp-u, ešte predtým ako ho kúpil Facebook. Funding bude použitý najmä na celkový rast Yik Yak-u a hľadanie nových spôsobov, akými zarobiť peniaze. Budú investovať aj do zabezpečenia súkromia a zvýšenia kredibility samotnej aplikácie.

 

Zdroj: theguardian.com

Pridať komentár (0)