Messaging appka Yik Yak získala funding 62 miliónov dolárov

  • Anonymnú messaging appku Yik Yak rozbehli len pred rokom. Za ten čas sa ale stihla stať hitom na vysokoškolských campusoch po celej Amerike.
image_1416844953.jpeg
  • Anonymnú messaging appku Yik Yak rozbehli len pred rokom. Za ten čas sa ale stihla stať hitom na vysokoškolských campusoch po celej Amerike.

 

Umožňuje ľuďom anonymne postovať správy, prezerať si užívateľov, ktorí sa nachádzajú neďaleko a hodnotiť ich pozitívne alebo negatívne, aby tak mohli pre svoje správy získať širšie publikum. Samých seba opisujú ako lokálny bulletin, pre miesto, v ktorom sa nachádzate.

Po troch mesiacoch od spustenia appky mali už 100 000 userov. Odvtedy sa k počtu používateľov nevyjadrovali, jediné čo spomenuli bol fakt, že Yik Yak sa používa na cca 1500 univerzitných campusoch po celých Spojených štátoch. Nový pripravovaný nástroj bude Yik Yak-u umožňovať sledovať konverzáciu v reálnom čase a k nej pridávať ďalšiu vrstvu noviniek. Otáznou ale zostáva dôveryhodnosť takýchto príspevkov, keďže všetky budú aj naďalej anonymné.  

Yik Yak-u sa podarilo získať funding vo výške 62 miliónov dolárov od známej VC firmy zo Silicon Valley Sequoia Capital, ktorá v minulosti investovala aj do WhatsApp-u, ešte predtým ako ho kúpil Facebook. Funding bude použitý najmä na celkový rast Yik Yak-u a hľadanie nových spôsobov, akými zarobiť peniaze. Budú investovať aj do zabezpečenia súkromia a zvýšenia kredibility samotnej aplikácie.

 

Zdroj: theguardian.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK