Messiho fanklub šalie: Z katarskej izby majstra sveta vznikne turistický skvost

  • Messi bol dôležitou súčasťou víťazstva Argentíny na majstrovstvách sveta v Katare
  • Jeho hotelová izba na Katarskej univerzite sa má zmeniť na múzeum
Lionel Messi a jeho izba v Katare
Lionel Messi, TASR/AP Photo/Martin Meissner, Twitter/@Benayadachraf
  • Messi bol dôležitou súčasťou víťazstva Argentíny na majstrovstvách sveta v Katare
  • Jeho hotelová izba na Katarskej univerzite sa má zmeniť na múzeum

Argentína sa iba nedávno tretíkrát v histórii stala majstrom sveta vo futbale, po rokoch 1978 a 1986 sa argentínskym futbalistom podarilo získať titul aj v roku 2022 na šampionáte v Katare. Zverenci trénera Lionela Scaloniho vo finálovom súboji XXII. majstrovstiev sveta zdolali obhajcov prvenstva Francúzov. 

Hotelová izba Lionela Messiho, ktorý bol neoddeliteľnou súčasťou majstrovstiev sveta v Katare, sa po úspechu Argentíny zmení na malé múzeum. Ako informuje portál Complete Sports, 35-ročná futbalová hviezda získala striebornú kopačku po tom, čo strelila sedem gólov. 

Messiho „mágia“

Messiho úspechy si váži celý svet a teraz sú konečne pripravené na zvečnenie. Ako uviedol Achraf Ben Ayad v príspevku na Twitteri, izba na Katarskej univerzite, kde futbalová hviezda Argentíny bývala, sa premení na „malé múzeum“.

Vášniví fanúšikovia tak budú môcť vidieť, kde Messi trávil svoj voľný čas medzi futbalovými zápasmi.

Ako uvádza portál News 18, futbalisti Argentíny do Kataru mali so sebou priniesť údajne aj viac ako 900 kilogramov hovädzieho mäsa s vlastným kuchárom. Zdá sa, že po prehre so Saudskou Arábiou v skupinovej fáze im to nakoniec pomohlo. 

V osemfinále sa im podarilo poraziť Austráliu a potom zdolali Holandsko na penalty. Nad Chorvátskom vyhrali 3:0 v semifinále a následne putovali do finále, ktoré mnohí označujú ako to „najväčšie v histórii majstrovstiev sveta FIFA“. Messimu sa v poslednom finálovom zápase podarilo opäť „čarovať“ a dostal svoj tím do vedenia. 

Zaslúžený titul

Legendárny brazílsky futbalista Pelé sledoval dramatický finálový zápas majstrovstiev sveta v Katare z Nemocnice Alberta Einsteina v Sao Paule, kde je hospitalizovaný od 29. novembra a podstupuje liečbu pľúcnej infekcie spôsobenej ochorením COVID-19.

Po stretnutí sa prihlásil o slovo na sociálnej sieti a vyzdvihol účinkovanie dvoch najväčších hviezd turnaja – Argentínčana Lionela Messiho aj Francúza Kyliana Mbappého.

„Dnes futbal opäť pokračoval v písaní svojho príbehu fascinujúcim spôsobom. Messi získal zaslúžene svoj prvý titul majstra sveta a môj drahý priateľ Mbappé strelil vo finále spolu štyri góly. Bola radosť sledovať predstavenie budúcnosti tohto športu,“ napísal 82-ročný Edson Arantes do Nascimento na svojom Instagrame. Ešte iba 23-ročný Mbappé už vyrovnal jeho zápis s 12 gólmi na MS, kým 35-ročný Messi ho o jeden gól prekonal.

2. Lionel Messi - argentínsky útočník.
zdroj: TASR/AP/Eduardo Munoz Alvarez

Messi pomohol „albicelestes“ k tretiemu titulu v histórii so siedmimi presnými zásahmi a stal sa najlepším hráčom turnaja v Katare. Mbappé strelil ešte o jeden gól viac, vrátane hetriku v finále a získal Zlatú kopačku pre najlepšieho strelca.

Pelé doviedol reprezentáciu Brazílie k titulom majstrov sveta v rokoch 1958, 1962 a 1970 a stále je najlepším strelcom histórie brazílskeho národného tímu so 77 zásahmi v 92 dueloch. O prvenstvo sa však už delí s Neymarom, ktorý na MS 2022 vyrovnal jeho gólový zápis.

Lionel Messi napodobnil legendárneho krajana Diega Maradonu, ktorý bol strojca predošlého titulu Argentíny v Mexiku 1986. „Gratulujem Argentíne, Diego sa teraz určite usmieva,“ skonštatoval Pelé.

Ten sa vyjadril aj k historickému účinkovaniu futbalistov Maroka, ktorí ako prvý africký tím postúpili do semifinále „mundialu“. Napokon skončili štvrtí, keď v súboji o 3. miesto podľahli Chorvátom (1:2). „Nemôžem zabudnúť zagratulovať Maročanom za úžasný turnaj. Je skvelé vidieť Afriku žiariť,“ dodal Pelé.

Zdroje: Complete Sports, News 18, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá