Michael Jordan venuje na podporu černošskej komunity 100 miliónov dolárov

  • Bývalá hviezda NBA a jeho značka Jordan Brand darujú na podporu afoameričanov 100 miliónov dolárov v priebehu desiatich rokov
Michael Jordan
  • Bývalá hviezda NBA a jeho značka Jordan Brand darujú na podporu afoameričanov 100 miliónov dolárov v priebehu desiatich rokov

Organizácie, koré bojujú za boj proti rasizmu, rovnosť, sociálnu spravodlivosť a lepší prístup ku vzdelaniu afroameričanov dostanú počas nasledujúcich desiatich rokov celkovo 100 miliónov dolárov. Michael Jordan a Jordan Brand, jeho značka patriaca pod firmu Nike, sa rozhodol podporiť černošskú komunitu v USA.

Spoločnosť o tom informovala vo vyhlásení na svojej stránke. Jordan sa rozhodol tieto organizácie podporiť v čase, kedy v USA vrcholia protesty proti policajnej brutalite. Tie sa ešte vyostrili po smrti afroameričanov ako George Floyd, Breonna Taylor a Ahmaud Arbery. 

Na životoch černochov záleží. Totto nie je kontroverzné vyhlásenie,“ uvádza správa Jordan Brand. „Pokiaľ nevykynožíme tento hlboko zakorenený rasizmus, ktorý dovoľuje inštitúciám našej krajiny zlyhať, zostaneme verní ochrane a zlepšovaniu životov čiernych ľudí,“ uvádza Jordan Brand, no nešpecifikuje, ktoré organizácie podporí.

Michael Jordan ešte v máji vydal vyhlásenie ku smrti Georgea Floyda, ktorého zadusil policajt pri zatýkaní. To bola napokon posledná kvapka do kotla protestov. „Máme toho dosť. Vidím a cítim tú bolesť, hnev a frustráciu. Stojím pri tých, ktorí pomáhajú vykoreniť rasizmus a násilie voči ľuďom inej farby pleti v našej krajine. Už toho bolo dosť. Nemám odpovede, ale náš spoločný hlas predstavuje silu a nemožno nás rozdeliť. Musíme sa navzájom počúvať, preukázať solidaritu a empatiu, nikdy sa neotočiť chrbtom nezmyselnej brutalite. Musíme pokračovať v pokojných prejavoch proti nespravodlivosti a žiadať zodpovednosť,“ vyhlásli vtedy Jordan.

Zdroj: Nike

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech