as
Michal Šramko a Karol Gálik/ CEO EDO-KIN
Aziakju

Michal a Karol majú miliónové tržby. Ich jedlo v tebe vyvolá závislosť

  • Značku EDO-KIN zrejme nie je potrebné príliš predstavovať
  • Koncept chutných ázijských jedál sa teraz prirodzene rozšíril a u ľudí boduje
  • Značku EDO-KIN zrejme nie je potrebné príliš predstavovať
  • Koncept chutných ázijských jedál sa teraz prirodzene rozšíril a u ľudí boduje

Michal Šramko a Karol Gálik už pred desiatimi rokmi priniesli na slovenský trh značku EDO-KIN, ktorú si Bratislavčania obľúbili kvôli vyladeným ázijským jedlám. Teraz dali spolu s tímom hlavy dokopy a vytvorili celkom nový projekt – Aziakju.

„S prvotnou myšlienkou prišli naši chalani z vývoju Adam a Roman. Nápad sa nám páčil a začali sme na ňom spoločne pracovať. Aziakju je pod našou značkou EDO-KIN, je to jedna firma. Aplikujeme v nej všetky prevádzkové postupy a máme jednotné firemné nariadenia,“ objasňuje Michal Šramko.

 

S nápadom na vznik tejto novinky sa pohrávali už dlhší čas. Priznávajú, že na papieri ho mali už dva roky dozadu, no v pretavení do praxe im pomohol až príchodom pandémie.

„Keď prišla korona, tak bola ideálna možnosť tento koncept aplikovať do food courtovej zóny v Centrali, kde sme mali predtým EDO-KIN bistro. Počas korony sme v Centrali otvorili aj reštauračný koncept a vtedy vznikla situácia, že sa nám tieto dve prevádzky bili, preto sme sa rozhodli EDO-KIN bistro nahradiť novým projektom Aziakju.“

Ide o ázijský street food na spôsob BBQ, z ktorého vyplýva aj fonetický názov Aziakju. Jeho základom sú predovšetkým chutné grilované jedlá. „Žiadny podobný koncept na Slovensku nie je,“ tvrdia jeho zakladatelia.

V ponuke sú grilované kurence, krídelká, bravčové mäso, no nájdeš tu aj veľmi obľúbené novinky Kjurrito a Chicken katsu. „Kjurrito je na spôsob mexického burrita v ázijskom podaní a Chicken katsu sú niečo ako ázijské kuracie nugetky. Všetky jedlá sú dochutené našimi vlastnými omáčkami.“

Aziakju
zdroj: Aziakju
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá