Michelko označil Jána Čurillu za „absolútneho neschopáka“: Čurillov advokát avizuje žalobu

  • Michelko tvrdil, že Čurilla skazil aj vyšetrovanie vraždy Daniela Tupého
  • Na vyjadrenie Michelka zareagoval aj advokát Jána Čurillu, Peter Kubina
Na snímke je poslanec Roman Michelko a advokát Peter Kubina
Roman Michelko, Peter Kubina, TASR/Martin Baumann, Jaroslav Novák
  • Michelko tvrdil, že Čurilla skazil aj vyšetrovanie vraždy Daniela Tupého
  • Na vyjadrenie Michelka zareagoval aj advokát Jána Čurillu, Peter Kubina

Roman Michelko, predseda výboru NR SR pre kultúru a médiá, označil v Sobotných dialógoch na RTVS Jána Čurillu za „absolútneho neschopáka, ktorý nedokáže nikdy nič urobiť, len ísť po politických veciach“

Michelko tvrdil, že Čurilla skazil aj vyšetrovanie vraždy Daniela Tupého, upozornili Aktuality.sk.

Vzhľadom k tomu, že poslanci vládnej koalície odhlasovali v NR SR novelu Trestného zákona, ktorá upravuje premlčacie lehoty, Adamovi Puškárovi v kauze vraždy Daniela Tupého môžu o niekoľko týždňov obvinenie zrušiť a skutok označiť za premlčaný.

Na vyjadrenie Romana Michelka v Sobotných dialógoch zareagoval aj advokát Jána Čurillu, Peter Kubina.

„Aj by som sa opýtal, čo také dokázal vo svojej profesii pán Michelko. Ale nespýtam sa, lebo po prvé odpoveď poznám a po druhé si túto a iné otázky na neho radšej necháme na súd. Je sympatické, že aj tento pán sa chce takýmto nenápadným spôsobom zapojiť do finančnej pomoci nezákonne stíhaným policajtom nezákonne postaveným mimo službu.

Takúto možnosť mu poskytneme a peňažnú náhradu nemajetkovej ujmy od neho s vďakou prijmeme,“ napísal na sociálnej sieti advokát Peter Kubina pár hodín po politickej diskusnej relácii.

Advokát hovorí o civilnej žalobe a pre policajného vyšetrovateľa mimo služby si sľubuje peniaze.

„Ukázalo sa, že Čurilla úplne ignoroval časť ľudí, ktorí tam boli. Išiel po nesprávnej stope. Boli tam piťovci, ktorí po roku ich museli pustiť. Ignorovali sa dôkazy. To bola absolútne spackaná paseka jedného arogantného, nekompetentného tímu od Čurillu, ktorý nedokázal robiť nič iné iba prenasledovať politických ľudí,“ povedal Michelko.

Hovoril aj o prezidentke

Predseda Výboru Národnej rady SR pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS) predpokladá, že prezidentka SR Zuzana Čaputová bude schválenú novelu Trestného zákona vetovať. Uviedol to v relácii RTVS Sobotné dialógy. Opozičný poslanec Július Jakab (klub hnutia Slovensko, Za ľudí, KÚ) očakáva od prezidentky postup, aby zákon vôbec nenadobudol platnosť.

„Prezidentka má viacero možností, rátame s tým, že vráti zákon do druhého čítania, teda, že ho bude vetovať,“ avizoval Michelko s tým, že sú na to v koalícii pripravení. Pripúšťa však aj scenár, že prezidentka podá podnet na Ústavný súd so žiadosťou o vydanie predbežného opatrenia, aby zákon nemohol vstúpiť do platnosti.

„Myslím, že keď pôjde touto cestou, je to na veľmi vratkej pôde, lebo zastaviť účinnosť celého zákona je krajne nepravdepodobné,“ poznamenal.

Jakab zdôraznil práve dôležitosť predbežného opatrenia, ktoré by zamedzilo účinnosti zákona. „Každá sekunda, kedy platí ešte súčasný zákon, je významná pre spravodlivosť,“ zdôraznil. Preto podľa neho je to aj pre prezidentku hra o čas. „Je to stratégia ako, kedy zákon podpísať, kedy ho podať na Ústavný súd tak, aby tento zákon nikdy nenadobudol platnosť,“ skonštatoval.

Snahu koalície, aby zákon vstúpil do platnosti čo najskôr, vysvetlil záujmom oslobodiť „blízkych“ ľudí od udelenia trestu v prebiehajúcich kauzách.

Zdroje: Aktuality.sk, FB/Peter Kubina

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá