Microsoft dnes zadarmo rozšíril svoje vývojárske prostredie na Mac

  • Microsoft Visual Studio 2017 rozširuje svoje pôsobenie.
micc
pexels.com
  • Microsoft Visual Studio 2017 rozširuje svoje pôsobenie.

Spoločnosť Microsoft oficiálne prináša Visual Studio 2017 pre všetkých fanúšikov Apple. Tento krok prišiel po predĺženej periode ukážok pre vývojárov. Dátum vydania taktiež korešponduje so štartom konferencie pre vývojárov Microsof Build 2017, ktorá začína už tento týždeň.


„Sme šťastní, že môžeme oznámiť vydanie Visual Studio 2017 pre Mac. Visual Studio pre Mac je novým členom rodiny Visual Studio, umožňujúce vývojárom v macOS vytvárať aplikácie pre mobilné zariadenia, web a cloud s Xamarin a .NET Core, rovnako ako hry v Unity.“
Microsoft uvádza, že vývojári môžu Visual Studio na Macu používať pre tvorbu aplikácií pre Android, macOS, iOS, tvOS, watchOS, web a cloud.


Môžeš tu rýchlo programovať, odstraňovať chyby, diagnostikovať, často testovať a vydávať s istotou. Tiež môžeš používať kontrolu verzií, byť flexibilný . Microsoft vydal úvodnú ukážkovú verziu Visual Studia pre macOS minulý rok na jeseň. Spoločnosť taktiež prišla s podporou Visual Studio Code pre Mac.

foto:visualstudio.com
Microsoft Visual Studio IDE alebo integrované vývojárske prostredie je k dispozícii k stiahnutiu zadarmo na stránke visualstudio.com. Kompletné správu k vydaniu najnovšej verzie si môžeš v angličtine prečítať tu.

Zatiaľ čo spoločnosť Microsoft dnes oficiálne rozšírila svoje vývojárske prostredie na Mac, začiatkom tohto mesiaca predstavila najnovšieho súpera MacBooku – Surface Laptop s Windows 10 S. Microsoft pracoval aj na náhrade aplikácie Wunderlist s názvom To-Do, pre užívateľov Gmailu sú tak k dispozícií ukážky vylepšenia Outlooku pre Mac.

zdroj:thenextweb.com, 9to5mac.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech