Microsoft plánuje naliať do startupov 500 miliónov dolárov. Podporu môžu dostať aj Slováci

  • Microsoft for Startups sa rozhodol opätovne podporiť vznikajúce spoločnosti
  • Pre rok 2021 stanovil výšku až 500 miliónov dolárov, tým však benefity nekončia
Microsoft
TASR/AP/Thibault Camus
  • Microsoft for Startups sa rozhodol opätovne podporiť vznikajúce spoločnosti
  • Pre rok 2021 stanovil výšku až 500 miliónov dolárov, tým však benefity nekončia

Microsoft sa rozhodol aj tento rok „naliať “ do nových startupov množstvo peňazí. Aktuálna stanovená suma je až 500 miliónov dolárov, čo je 425 790 eur. Prihlásiť sa môžeš z takmer akejkoľvek krajiny, a teda aj zo Slovenska. Spoločnosť má však zopár podmienok. Ak ich splníš, otvorí ti svet úspešného biznisu úplne zadarmo.

500 miliónov pre B2B startupy

Účelom pomoci pre začínajúce startupy od spoločnosti Microsoft je ich vyškolenie a podpora počas najkritickejšieho obdobia existencie. Len za minulý rok pomohol prostredníctvom tejto formy spolupráce získať Microsoft svojim klientom až 5 miliárd dolárov. Záujemcovia sa tak môžu poľahky dostať do sveta biznisu na rukách tohto giganta, ktorý im sprostredkuje všetky potrebné kontakty pre rozbehnutie úspešného podnikania. Podmienkou ostáva, že sa musí tvoj projekt nachádzať v B2B segmente.

Crowdberry predstavuje na Slovensku nový fond. Do slovenských a českých nehnuteľností chce investovať 30 miliónov eur

Platí to aj pre Slovensko

Startupy z Českej republiky a Slovenska majú prístup ku kreditom na cloudové služby Azure vo výške 120 tisíc dolárov, dedikovaných cloud architektov Microsoftu na riešenie výziev vo vývoji či Startup Engagement Managera, ktorý im pomáha so zapojením do jednotlivých programov. Aktuálne má spoločnosť vo svojom programe 26 českých a slovenských startupov, opisuje Czechcrunch.

Microsoft for Startups pracuje s vybranými akcelerátormi a investormi, ktorí podporujú startupy a startup ekosystémy po celom svete.

Ponesie ťa na vlastných ramenách

Spolupráca s gigantom ako je Microsoft nesprístupní startupom iba nové možnosti a technológie, ako sú Azure či GitHub. Poskytne ti aj podporu od vlastných obchodných a marketingových tímov. Jedným z najväčších problémov, s ktorými sa mladé startupy a firmy potýkajú, je nedostatočný prístup k obchodným príležitostiam a chabá kredibilita.

Vďaka spolupráci so spoločnosťou Microsoft sa ti otvorí svet investícií, partnerstiev a obchodu ako na dlani. Navyše, požiadať o spoluprácu je skutočne jednoduché. Presný postup s inštrukciami nájdeš priamo na Microsoft for Startups.

„Stredná a východná Európa v posledných rokoch posilňovali svoju reputáciu ako ohnisko digitálnych inovácií, čo je povzbudivé pre celý región. Stále je však potrebné urobiť veľa práce. Aby boli nové startupy úspešné, potrebujú viac, než len skvelý nápad – od kapitálu a investícií cez správne zručnosti, mentorov, príležitosti k networkingu, a hlavne prístup k zákazníkom na globálnych trhoch,“ vraví Philippe Rogge, prezident Microsoftu pre strednú a východnú Európu.

Zdroje: Microsoft for startups, Czechcrunch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech