Microsoft predstavil aktualizáciu, ktorá poteší nie len kreatívcov

  • Microsoft na dnešnej konferencii v rámci vývojárskej akcie Build 2017 odhalil funkcie z pripravovanej veľkej aktualizácie, ktorá zasiahne na jeseň systém Windows 10.
windo
youtube.com
  • Microsoft na dnešnej konferencii v rámci vývojárskej akcie Build 2017 odhalil funkcie z pripravovanej veľkej aktualizácie, ktorá zasiahne na jeseň systém Windows 10.

Ako naznačuje názov Fall Creators Update, jeho funkcie budú zamerané predovšetkým na kreatívnych ľudí. Čo nás teda čaká?

Vynovený dizajn

foto:youtube.com

Prostredie sa bude volať Windows Fluent Design System a jeho cieľom bude zjednotiť väčšinu prvkov v systéme, aby vyzeral konzistentne, a to vrátane aplikácií tretích strán. Nový dizajnový jazyk prinesie prehľadnosť okien, nové animácie, prácu so svetlom a zjednotený vzhľad ovládacích prvkov.

Cestovanie časom

foto:youtube.com

Ďalšou novinkou bude funkcia Timeline, vďaka ktorej sa vrátiš do histórie k všetkým tvojím aktivitám – používaným programom, vytvoreným dokumentom alebo navštíveným webom. Z Timelinu bude možné všetky aktivity z minulosti obnoviť, v histórii sa pritom bude dať cestovať posuvníkom podobne ako pri prehrávaní videa.

Vstavaný OneDrive

Dostupné bude aj vstavané uložisko OneDrive, v ktorom neuvidíš len synchronizované súbory a zložky, ale všetky súbory uložené v úložisku. V prieskumníku budú online a offline súbory rozlišované novou ikonou obláčika. Sám si tak vyberieš, ktoré súbory budeš chcieť uschovať na disku a ktoré mimo.

foto:youtube.com

Synchronizovaná schránka

Táto novinka sa bude hodiť na rýchle presúvanie dát medzi zariadeniami, ktoré sú prihlásené k jednému Microsoft účtu. Všetky súbory bude veľmi ľahké a rýchle skopírovať a presunúť. Pôjde o multiplatformovú funkciu, takže dáta si prenesieš aj medzi Androidom, iOS a Windows 10 (Mobile).

foto:youtube.com

Plynulé pokračovanie

Funkcia Pick UP Where You Left Off ti umožní otvoriť dokument, web a podobne na jednom zariadení, a keď sa prihlásiš na iné zariadenie, môžeš pokračovať v aktivite presne tam, kde si skončil.

Movie Maker na stereoidoch

Mnohých poteší aj Stoey Remix aplikácia, s ktorou vytvoríš z fotografií a videí pôsobivé príbehy. Pridávať môžeš aj 3D objekty a celé animácie.

foto:youtube.com

Nemusíš dokonca používať len vlastné dáta. Ak má tvoj kamarát tie najlepšie videá a fotky z akcie jednoducho ho do projektu pozveš a pracuješ s jeho súbormi. Appka bude dostupná hneď na niekoľkých platformách. Na konferencii ukážku predviedli napríklad na iPhone.

zdroj:theverge.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech