Miestami už bude hra na PS5 vyzerať ako reálny svet. Epic Games predstavil revolúciu

  • Spoločnosť Epic Games prekvapila svojich fanúšikov, keď oznámila prezentáciu najnovšieho Unreal Engine 5
  • Engine bol predstavený na tech deme Lumen in the Land of Nanite, ktoré bežalo na najnovšom PlayStatione
Epic Games predstavilo úžasne vyzerajúci Unreal Engine 5
unrealengine.com,
  • Spoločnosť Epic Games prekvapila svojich fanúšikov, keď oznámila prezentáciu najnovšieho Unreal Engine 5
  • Engine bol predstavený na tech deme Lumen in the Land of Nanite, ktoré bežalo na najnovšom PlayStatione

Vývojárska spoločnosť Epic Games, ktorá stojí napríklad za takým fenoménom ako Fortnite, predstavila po dlhých 8 rokoch novú generáciu svojho enginu s názvom Unreal Engine 5. Informoval o tom známy portál TheVerge.

Najnovší engine bol predstavený na technologickom deme s názvom Lumen in the land of Nanite, ktoré bežalo na očakávanej konzole PlayStation 5. Epic Games tak dokázalo, že najnovšie next-gen konzole budú skutočne ponúkať maximálny herný zážitok s krásnou grafikou. 

Vydanie Unreal Engine 5 je dobrou správou aj pre vývojárov, ktorí môžu svoje hry posunúť na ďalší level. 

„Grafika hovorí sama za seba. V Epic Games sme sa vždy snažili tlačiť čo najviac na hranu možného. Našim cieľom je priniesť pre vývojárov viacero funkcií. Najväčším problémom pri vývoji kvalitných hier v súčasnosti, sú obrovské náklady, ktoré musia vývojári vynaložiť. Týmto enginom sme chceli ich prácu zjednodušiť,“ vyjadril sa CEO Epic Games, Tim Sweeney. 

V Epic Games použili najmodernejšie technológie 

Súčasťou najnovšieho enginu sú aj najnovšie technológie Nanite a Lumen. 

Nanite je mikropolygónová geometrická technológia, pomocou ktorej môžu vývojári vytvoriť vo svojej hre toľko detailov, koľko len potrebujú. Čo sa týka technológie Lumen, ide globálnu ilumináciu, vďaka ktorej môžu grafici nasvietiť veľké scény a vytvárať pozoruhodné scény. 

Kedy bude Unreal Engine 5 dostupný? 

Podľa slov Tima Sweeneyho by mal byť najnovší engine dostupný už v roku 2021, pravdepodobne s príchodom nových konzol. Dostupný však bude aj na PC, Mac, iOS a Androide. 

Dobrou správou je aj fakt, že UE5 je plne kompatibilný so starším Unreal Engine 4, na ktorom v súčasnosti beží Fortnite. Vývojári tak môžu začať pracovať na svojich hrách, použiť UE4 a následne prejsť na jeho najnovšiu verziu.  

Epic Games je inovatívnou spoločnosťou

Dokazuje to aj live koncert a turné Travisa Scotta, ktorý sa odohral len pred pár týždňami vo Fortnite a fanúšikovia ho označili za veľkolepý. Nič podobné sa zatiaľ žiadnej vývojárskej firme nepodarilo vytvoriť. 

 

Zdroje: TheVerge, unrealengine.com, TechCrunch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech