Mikuláš Černák facebookuje jedna radosť. Toto sú najkontroverznejšie statusy, ktoré napísal

  • Na sociálnej sieti rozoberá naozaj všetko
  • Reaguje na vlastné obvinenia, podkopáva bývalých komplicov a vyjadruje sa aj k aktuálnym témam
  • Obľubuje tiež vlastné citáty a memečka, ktoré inde nenájdeš
mikulas cernak facebookuje
Archív Mikuláša Černáka/pixabay/Firmbee
  • Na sociálnej sieti rozoberá naozaj všetko
  • Reaguje na vlastné obvinenia, podkopáva bývalých komplicov a vyjadruje sa aj k aktuálnym témam
  • Obľubuje tiež vlastné citáty a memečka, ktoré inde nenájdeš

Za svoje činy sa hanbí a ľutuje ich. Mikuláš Černák bol bossom slovenského podsvetia, ktorého odsúdili ho na doživotie. Trest si stále odpykáva vo väzení.

Práve počas pobytu za mrežami začal Mikuláš Černák (alias Miki) spolupracovať s políciou. Pomohol jej tak objasniť 36 vrážd aj to, ako na Slovensku fungovala mafia v 90. rokoch. Rozrozprával sa: „O období, ktoré ja nazývam horúce krvavé peklo, cez ktoré bolo možné prejsť len tak, ak si ním neprestal kráčať a začal mu vládnuť,“ píše na Facebooku.

Sám na niektorých vraždách spolupracoval – odsúdený je za šestnásť obetí, ku ktorým sa priznal. Na sociálnej sieti tvrdí, že kvôli nemu zomreli zväčša mafiáni a vrahovia, ktorí si vraždy sami objednávali, alebo sa snažili zabiť jeho.

Pozostalým by sa však chcel za svoje činy ospravedlniť, píše. Dodáva, že pohľad do očí jeho mamy je náročný. Nevie jej vysvetliť, prečo konal tak, ako konal. Hovorí, že ho tak nevychovala. „Pomenovať pravdu o zločinoch spáchaných v 90. rokoch si vyžaduje oveľa viac odvahy, akú ju bolo potrebné mať pri ich spáchaní,“ zverejnil.

Prvého komplica stretol už na strednej škole

Mikuláš Černák sa narodil 9. 12. 1966 a detstvo strávil v Telgárte. Po základnej škole rodnú obec opustil a vybral sa študovať do Banskej Bystrice, kde sa na Strednom odbornom učilišti vyučil za mechanika motorových vozidiel. V tom istom čase za mäsiara študoval v Banskej Bystrici aj Miloš Kaštan, s ktorým sa Mikuláš stretol vo vlaku. Ich spoločné chodníčky sa po strednej škole, ako dobre vieme, nerozišli.

😎

Posted by Mikuláš Černák on Thursday, May 27, 2021

Mal len devätnásť, keď si za ženu zobral Ivetu Matulovú. S ňou sa neskôr presťahoval späť za rodičmi do Telgártu, kde spolu pracovali na hospodárstve. Mikulášovi sa ale celkom náročná práca rýchlo zunovala. Nezarábal ani zďaleka toľko, koľko by chcel.

Už vtedy začal hľadať k peniazom iné chodníčky. Spolu s Milošom Kaštanom, ktorý je od Mikuláša o dva roky mladší (vtedy mal len sedemnásť) ukradli magnetofón. Ich akcia nevyšla podľa plánov a chytila ich polícia, ktorá o Mikim vtedy počula prvý, no ani zďaleka nie poslednýkrát.

Po dvoch rokoch, čo peniaze zarábal za volantom autobusu, spolu s mladším bratom zo Slovenska odišiel. Šiel zarábať do Nemecka, kde pracovali ako robotníci v lese. Do Telgártu sa však vrátili už po roku, zomrel im totiž otec.

Za zarobené peniaze si neskôr s manželkou kúpil dom v Brezne a v roku 1995 si v Banskej Bystrici založil spoločnosť Sargon Fit Studio Shark, s.r.o., ktorá ponúkala najmä masérske služby. Podnikať však začal o niečo skôr, v roku 1993. Sám hovorí, že toto obdobie bolo začiatkom temnej minulosti. Vtedy sa začal zoznamovať s organizovaným zločinom.

25-rocny-miki
zdroj: Archív Mikuláš Černák

Zarobiť bol ochotný akokoľvek

Na Slovensku bol vtedy stav nezamestnanosti naozaj kritický, čísla sa šplhali až k 25 percentám. Zbohatnúť chcel každý. Bolo jedno ako. Peniaze, ktoré dovtedy legálne zarobil, investoval do nelegálnych obchodov. Začal tak točiť peniaze, o ktorých by sa mu inak ani nesnívalo.

Nelegálne si začal privyrábať hneď, ako sa zapísal na živnostenskom úrade. Parťáka za tie roky nevymenil a s Kaštanom obchodoval so všetkým, čo im napadlo: „Boli to rôzne faktoringové, daňové a úverové podvody, obchody s kradnutými autami, kradnutým tovarom a podobne,“ píše Černák vo svojej knihe.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Startitup, Facebook Mikuláš Černák

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech