George Soros prvýkrát prehovoril o tom, ako mu nadávajú hejteri a konšpirátori. Jedna vec ho teší

  • S jeho menom sa oháňa Orbán, Putin, Fico, mnohí americkí republikáni, či najnovšie Trumpov právnický tím
  • Miliardár George Soros sa nezvykol ku konšpiráciám na jeho osobu vyjadrovať
  • V najnovšom dokumente o jeho osobe s názvom Soros však prelomil mlčanie a uviedol, aké to je byť terčom konšpirácií
EU_Hungary-Soros505491524209
TASR/AP, Olivier Hoslet
  • S jeho menom sa oháňa Orbán, Putin, Fico, mnohí americkí republikáni, či najnovšie Trumpov právnický tím
  • Miliardár George Soros sa nezvykol ku konšpiráciám na jeho osobu vyjadrovať
  • V najnovšom dokumente o jeho osobe s názvom Soros však prelomil mlčanie a uviedol, aké to je byť terčom konšpirácií

S jeho menom sa pravidelne oháňa maďarský premiér Viktor Orbán, spomínal ho ruský prezident Vladimír Putin ale aj bývalý premiér Slovenska Robert Fico. Najnovšie sa jeho meno objavilo aj na tlačovej konferencii Trumpovho právneho tímu, ktorý ho spája s údajnými volebnými podvodmi.  

Miliardár George Soros sa nezvykol k týmto konšpiráciám vyjadrovať. V najnovšom dokumente o jeho osobe s názvom Soros však prelomil mlčanie. „Skutočnosť, že som sa zapojil do toľkých rôznych tém a zaujal kontroverzné postoje, teraz vlastne funguje proti mne,“ povedal podľa Daily Mail miliardár. Zdá sa však, že byť terčom konšpirácií Sorosovi neprekáža, a dodal: „Som rád, že iritujem niektorých ľudí.“

Trumpov tím sa začal obhajovať tým, že začal útočiť na Georga Sorosa. Bez hanby

Soros mal údajne financovať aj Chartu 77

Soros sa narodil ako maďarský žid v roku 1930 a prežil nacistickú okupáciu. Po druhej svetovej vojne sa presťahoval do Veľkej Británie.  Neskôr odišiel do Spojených štátov amerických. „Aby som bol úprimný, prišiel som do Ameriky zarobiť si peniaze,“ okomentoval svoj odchod. Doteraz má dvojité maďarské a americké občianstvo.

Soros pôsobil ako liberálny obhajca niektorých tém, ktoré vzbudzujú kontroverzie, medzi ktoré patrí reforma drogovej politiky, otvorená migrácia alebo otvorená spoločnosť.

V 90. rokoch pomohol poskytnúť finančné prostriedky niekoľkým bývalým štátom východného bloku, keď sa vymanili z komunistického režimu. Údajne mal financovať aj Chartu 77. So svojou Nadáciou otvorenej spoločnosti pôsobiacej v desiatkach krajinách sa zasadzuje o zlepšenie sociálnej spravodlivosti. 

zdroj: Wikimedia (Niccolò Caranti)

Fico je rovnako posadnutý Sorosom ako niektorí republikáni 

Robert Fico obvinil miliardára z toho, že mal financovať protivládne protesty hnutia za Slušné Slovensko. Podobnú posadnutosť Sorosom, akú môžeme vidieť u Európskych politikov, vykazujú aj americkí republikáni. Soros je obľúbeným terčom senátora Teda Cruza z Texasu a aj jeho ďalších straníckych politikov z toho istého štátu Grega Abbotta a Dana Patricka. Sorosa obvinili z financovania protestov Black Lives Matter alebo hnutia Antifa. 

„Jeho reputácia podpory liberálnych vecí znamená, že ho často démonizujú tí, ktorých záujmy by mohol poškodiť presadzovaním slobodnejšieho prístupu k zamestnaniu, vzdelaniu a spravodlivosti,“ uviedol jeho syn Robert Soros pre Daily Beast.

 Podobné tvrdenie zaznelo aj z úst režiséra Jesseho Dylana, syna známeho speváka Boba Dylana. „Dielo a ľudia, ktorých George podporuje, narážajú na záujmy autoritárov a ďalších, ktorí nespravodlivo kontrolujú slobodu a prístup – či už k zamestnaniu, vzdelaniu, spôsobu obživy. Toto sú sily, ktoré na neho útočia,“ tvrdí Dylan.

Zdroje: Daily Mail, CNN, the Daily Beast

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK