Miliardár sa buchol po vrecku a na Mesiac s ním môžeš poletieť aj ty. Splniť musíš len tieto dve podmienky

  • Hľadanie životnej partnerky padlo, výber len z umelcov taktiež, japonský miliardár tentokrát dáva šancu všetkým
  • Celú misiu do kozmu zacvaká z vlastného vrecka, potrebuješ spĺňať dve kľúčové kritériá
Untitled design (72)
TASR/AP Photo/Chris Carlson, Unsplash/ Adam Miller
  • Hľadanie životnej partnerky padlo, výber len z umelcov taktiež, japonský miliardár tentokrát dáva šancu všetkým
  • Celú misiu do kozmu zacvaká z vlastného vrecka, potrebuješ spĺňať dve kľúčové kritériá

Japonský miliardár, podnikateľ v oblasti módy a milovník umenia si ako prvý kúpil lístok na palubu rakety SpaceX’s Starship. Avšak ako je u neho zvykom, tak lístky nekúpil len pre seba. Odhodlaný boháč hľadá osem členov, ktorý by sa k nemu pripojili a ako prví od astronautov Apolla 17 v roku 1972 navštívili Mesiac.

„Táto misia nazvaná dearMoon predstaví dokopy 10 až 12 ľudí, ktorí cestujú ďalej ako ktokoľvek v histórii. Objavia sa v okolí Mesiaca a neobvykle zahliadnu jeho temnú stránku, ozrejmil.

Už nehľadá životnú lásku ani umelca

V roku 2019 Maezawa uviedol, že chce na cestu vziať osem umelcov. Dnes však tvrdí, že plán sa vyvinul iným smerom, pretože pojem „umelec“ je príliš nejednoznačný. „Začal som si myslieť, že asi každý človek, ktorý robí niečo kreatívne, by sa dal nazvať umelcom,“ hovorí.

Začiatkom roka 2020 zas oznámil, že hľadá životného partnera, ktorý by ho mohol sprevádzať na jeho ceste na Mesiac. V tom prípade dokonca plánoval sledovať jeho hľadanie lásky v dokumentárnom seriáli s názvom „Full Moon Lovers“. O účasť sa uchádzalo takmer 28 000 žien, ibaže Maezawa krátko po jeho spustení projekt zrušil.

Romantická cesta na Mesiac s japonským miliardárom sa nekoná, svoje rozhodnutie zmenil

Prihlásiť sa môže každý, musíš však spĺňať dve kritériá

Napokon sa rozhodol rozšíriť projekt tak, aby sa mohol prihlásiť ktokoľvek, no uchádzači musia spĺňať dve kľúčové kritériá. K prvej požiadavke patrí, aby úsilie členov posádky pomohlo iným ľuďom a do veľkej miery aj spoločnosti ako celku. Druhým kritériom je, že dané osoby musia byť ochotné podporovať ostatných členov misie, ktorí majú podobné ambície ako oni.

Informácie o tom, akým výcvikom uchádzači budú musieť prejsť, či akú má samotný Maezawu predstavu o misii, nie sú doposiaľ známe. No jedno jasné je – miliardár sa buchne po vrecku a celú akciu zaplatí zo svojho. „Za celú cestu zaplatím. Kúpil som všetky sedadlá, takže to bude súkromná jazda.“ 

Elon Musk odhalil identitu človeka, ktorý sa vydá na okružný let okolo Mesiaca

Prvý komerčný let na Mesiac sa má uskutočniť v roku 2023 a dĺžka letu bude zhruba 386 000 kilometrov. Každý, kto má záujem, má šancu poslať prihlášku do 14. marca, pričom počiatočný skríning sa má ukončiť do 21. marca.

Misia dearMoon potrvá necelý týždeň, kým vesmírnej lodi bude trvať tri dni, kým sa dostane na Mesiac, a kým okolo neho dokončí slučku. Návrat na Zem potom bude trvať ďalšie tri dni. 

Zdroje: iflscience.com, dearmoon.earth

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK