Romantická cesta na Mesiac s japonským miliardárom sa nekoná, svoje rozhodnutie zmenil

  • Japonský podnikateľ Yusaku Maezawa zrušil projekt, v rámci ktorého si hľadal partnerku na let na Mesiac
  • Maezawa plánuje v roku 2023 letieť do vesmíru sám
BeFunky-collage
TASR
  • Japonský podnikateľ Yusaku Maezawa zrušil projekt, v rámci ktorého si hľadal partnerku na let na Mesiac
  • Maezawa plánuje v roku 2023 letieť do vesmíru sám

Japonský podnikateľ Yusaku Maezawa zrušil projekt, v rámci ktorého si hľadal partnerku na let na Mesiac. Štyridsaťštyriročný miliardár o tom informoval v sérii príspevkov na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter s tým, že mal „zmiešané pocity“ a je to jeho osobné rozhodnutie. Žiadosti mu do štvrtka poslalo 27 722 žien.

Viac čítaj TU>>Máš rada netradičné cestovanie? Japonský miliardár hľadá ženu, ktorá s ním poletí na Mesiac

Maezawa plánuje v roku 2023 letieť do vesmíru sám v rakete Starship spoločnosti SpaceX. Bude to prvá cesta na Mesiac s ľudskou posádkou od roku 1972.

Zmena plánov

Záujemkyne museli splniť niekoľko podmienok. Podnikateľ hľadal slobodnú ženu nad 20 rokov, ktorá je vždy pozitívne naladená, je ochotná podstúpiť prípravu na let do vesmíru, chce si užívať život naplno a želá si svetový mier. Japonec na Twitteri najnovšie napísal, že o svojom rozhodnutí už informoval aj predstaviteľov AbemaTV, ktorí o projekte pripravovali reality šou.

Zakladateľ SpaceX Elon Musk v roku 2018 povedal, že Maezawa bude prvým civilistom, ktorý poletí na Mesiac. Koľko za to zaplatil, však neprezradil.

Čítaj viac TU>>Japonský miliardár rozdá viac než 8 miliónov eur náhodne vybraným ľuďom. Chce zistiť, či im prinesú šťastie

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech