Milionár daruje 3-izbový byt úplne zadarmo. Za týmto krokom je sľachetná myšlienka

  • Mať dnes strechu nad hlavou nie je samozrejmosť pre každého
  • Marco Robinson je z tých šťastných, a tak sa rozhodol zvýšiť svoju karmu
  • Kompletne zariadený byt ponúka zdarma tomu, kto to skutočne potrebuje
sdcdce
facebook.com/Marco Robinson, unsplash.com
  • Mať dnes strechu nad hlavou nie je samozrejmosť pre každého
  • Marco Robinson je z tých šťastných, a tak sa rozhodol zvýšiť svoju karmu
  • Kompletne zariadený byt ponúka zdarma tomu, kto to skutočne potrebuje

Tomuto 48-ročnému anglickému milionárovi však nespadli peniaze len tak z neba. Zarobil si ich vlastným podnikaním a navyše sa ako mladý musel vysporiadať s ťažkou životnou situáciou. Sám totiž nemal strechu nad hlavou a musel prespávať na lavičkách v parku. Dnes je boháčom a vlastní 150 nehnuteľností. Ťažké časy a fakt, že život sa s tebou niekedy nemazná, má však stále na pamäti. Peniaze a moc mu ani zďaleka nestúpli do hlavy, ale naopak, snaží sa využiť svoje možnosti, aby pomohol menej šťastným.

„Bola to tvrdá práca, ale stal som sa úspešným a zarobil veľa peňazí. Začal som zisky investovať do nehnuteľností a naučil som sa, kde sú tie najlepšie miesta na kúpu. Teraz chcem niečo vrátiť späť, priniesť niekomu šťastie tak, ako som ho mal ja, ke´d som začínal. To je dôvod, prečo sa vzdávam jednej zo svojich nehnuteľností,“ cituje Marca Daily Mail.

Preto sa rozhodol, že daruje plne zariadený 3-izbový v hodnote v prepočte asi 137-tisíc eur byt bez záťaže hypotékou tomu, kto to naozaj potrebuje. Byt sa nachádza v britskom mestečku Preston a jeho nového majiteľa vyberú v dokumente, ktorý Robinson natáča v spolupráci s televíznou stanicou Channel 4. Kritériom je, že byt dostane človek, ktorý je plnoletý, nachádza sa v zúfalej situácii, nedokáže si zabezpečiť slušné bývanie a vymaniť sa zo začarovaného kruhu.

Podľa milionára bude ľahké nového majiteľa nájsť, no ťažké bude vybrať len jedného. Ako sám zistil, v kritickej situácii sa nachádza mnoho ľudí a celých rodín v Anglicku, mnohí žijú na ulici alebo aj v 30-ke bývajú s vlastnými rodičmi. Veľa ľudí si totiž bývanie vďaka extrémnym cenám nemôže dovoliť. Marco si myslí, že správneho kandidáta pozná, keď ho stretne, pretože to bude cítiť vnútri. Milionár tiež tvrdí, že darovaním bytu to nemusí skončiť. Rád pomôže v získaní príjmu či zaplatení mestskej dane, pretože to „nie je len o bývaní, ale o živote“.

Brit však nehľadá niekoho, kto sa do svojej situácie dostal len lenivosťou a ľahostajnosťou alebo chce jeho ponuku zneužiť. Chce pomôcť človeku, ktorý sa skutočne snaží, ťažko pracuje a chce sa dostať zo svojej situácie, no bez pomoci to nedokáže. Keď bol sám na dne, nebál sa požiadať ľudí o pomoc. Tí v neho verili a neotočili sa mu chrbtom. To isté chce niekomu umožniť aj on. „Dúfam, že dokážem inšpirovať ďalších ľudí ako som ja, ľudí bohatších ako som ja, aby spravili niečo podobné,“ dodal Marco.

zdroj: dailymail.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech