Milovaná kaviareň Mačinézy hľadá nových majiteľov. Súčasných vyháňa Covid a zlá situácia v slovenskom gastre

  • Dávali a hľadali domov zatúlaným mačičkám, to bolo ich hnacím motorom
  • Covid, situácia v gastre a časová náročnosť ich však prinútili k neľahkému rozhodnutiu
Mačinézy
Facebook/Mačinézy
  • Dávali a hľadali domov zatúlaným mačičkám, to bolo ich hnacím motorom
  • Covid, situácia v gastre a časová náročnosť ich však prinútili k neľahkému rozhodnutiu

Kaviareň s dobrým srdcom, aj tak by sa dalo hovoriť o podniku Mačinézy, ktorý tešil ľudí v našom hlavnom meste na Čajakovej ulici. Okrem dobrej kávy či koláčov si tam totiž narazil na nechcené mačičky a hnacím konceptom kaviarne bolo pomôcť práve im.

V Bratislave nenájdeš veľa podobných podnikov a kaviareň Mačinézy tak, ako ju poznáme dnes, z našich ulíc vyháňa pandémia. Na svojej sociálnej sieti oznámili, že dňom 6.1.2022 ponúkajú Mačinézy na odstúpenie.

Covid a situácia v gastre 

„Ono to tak v živote chodí,“ konštatujú súčasní majitelia na Facebooku. Podnik sa im nepodarilo udržať ani napriek ich snahe: „Jeden rok v Covidovom období, situácia v gastre a časová náročnosť viedla k nášmu rozhodnutiu.“

V príspevku tiež ďakujú ich priaznivcom, vedia, že sa o udržanie kaviarne snažili tiež. Keď museli kaviareň ešte v roku 2020 kvôli koronavírusu zatvoriť, zákazníci si kupovali poukazy a na potreby pre mačičky im posielali peniaze. Už vtedy sme písali, že bojujú o prežitie.

Gro boli adopcie zvierat

Pandémia prudko zasiahla podnikateľov na celom svete a slovenské gastro lapá po dychu už mesiace. Situácia je dnes ťažká pre všetkých, koncept Mačinézy bol však špecifický sám o sebe. Zákazníci sa v ich priestoroch každý deň stretávali s opustenými mačkami, ktoré voľne pobehovali po prevádzke.

Mačinézy si na seba a svoj priestor vedeli zarobiť vďaka predaju nápojov a dezertov, základnou myšlienkou však boli stále adopcie chlpáčov, s ktorými sa u nich vedeli budúci majitelia jednoducho zoznámiť. Ako píšu, aj tento rok si vďaka ich kaviarni našlo domov 19 mačičiek. Tvrdia, že práve to je ich hodnotou a ich víťazstvom.

„Boli by sme veľmi radi ak by tento projekt pokračoval ďalej, preto sa hľadá nový majiteľ, ktorý potiahne štafetu,“ priznávajú na Facebooku. Na úplný záver ďakujú.

Zdroje: Facebook/Mačinézy, SIU

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie