Miluje ich influencerka Petrušová a iné známe osobnosti. Boli sme pri otvorení prvej slovenskej prevádzky The Body Shop

  • Včera o 10.00 sa otvorili brány prvého slovenského obchodu The Body Shop. Ide o franšízu tejto britskej značky s maďarským zázemím a nachádza sa v bratislavskom Auparku
  • Na otvorenie prišli aj predstavitelia Obchodného oddelenia Britského veľvyslanectva
  • Nechýbali influencerky či známe osobnosti
bodyshop
StartitUp/Daniela Ďurišková
  • Včera o 10.00 sa otvorili brány prvého slovenského obchodu The Body Shop. Ide o franšízu tejto britskej značky s maďarským zázemím a nachádza sa v bratislavskom Auparku
  • Na otvorenie prišli aj predstavitelia Obchodného oddelenia Britského veľvyslanectva
  • Nechýbali influencerky či známe osobnosti

Známe britské značky na slovenský trh prichádzajú a odchádzajú. Výsledkom však naďalej ostáva, že ich obľúbenosť neklesá. Ľudia cestujú a vedia, čo vo svete fičí. Britský The Body Shop je dobrým príkladom tejto obchodnej kalkulácie. Konečne zaplnil dieru na stredoeurópskom trhu a prišiel aj na Slovensko. Okrem toho, že dnes otvorili v bratislavskom Auparku, plánujú sa rozšíriť aj do iných nákupných centrier a neskôr aj za hranice hlavného mesta.

Viac čítaj TU ⇒ Známa značka obľúbenej kozmetiky otvorí svoju prvú predajňu na Slovensku

Presah britského trhu do strednej Európy zatiaľ Brexit neovplyvnil

Podľa slov riaditeľky Obchodného oddelenia Britského veľvyslanectva na Slovensku Ivany Winbladh, situácia v Británii zatiaľ európsky trh nijak výrazne neovplyvní. Nachádzame sa v akomsi vákuovom štádiu, kedy sa koncept cien a daní síce konštruuje, no nie je finálny a v súčasnosti sa nás dotýka skôr okrajovo.

zdroj: StartitUp

Významnú úlohu v prezentácii britských značiek, ktoré prichádzajú na slovenský trh, zohráva práve ambasáda. Funguje to tak, že značka osloví Obchodné oddelenie a tí im pomôžu so vstúpením na trh, s VIP otvorením, ale s informáciou pokojne vyšli aj na svojej sociálnej sieti. Ambasáda už totiž viac nie je skostnatelá štruktúra, ale orgán, ktorý ide s prúdom.

The Body Shop už v Bratislave Pod Michalskou bránou rozvoniaval. Jeho úspech bol však krátky a za 2 roky zmizol. Vtedy šlo o poľskú franšízu, vedenú spoločnosťou Alshaya.

Vtedy k nám The Body Shop prišiel v období krízy. Nákupné správanie Slovákov sa v tom čase menilo, zvykali si viac chodiť do nákupných centier,“ hovorí pre Startitup Ivana Winbladh z Britského veľvyslanectva na margo odchodu značky zo slovenského trhu.

Britské značky, ktoré sú už na slovenskom trhu etablované, majú väčšinou na Ambasáde špeciálne prezentačné miesta. V rámci kampane Shopping Is Great alebo Fashion Is Great sú práve takéto retailové značky uvedené do obehu.

zdroj: StartitUp

Stredná Európa oslovila aj iné známe britské značky

V Prahe sa minulý týždeň stretli skupiny predstaviteľov známych britských značiek, ktoré majú záujem vstúpiť na trh strednej a východnej Európy. Bolo ich približne 15. V tom momente padali aj návrhy, aby niektoré z nich prišli na slovenský trh. Zatiaľ nie je známe, ktoré to budú. Každopádne je dôležité dodať, že nie všetky k nám prídu v podobe kamennej predajne. V niektorých prípadoch pôjde len o e-commerce.

Prví na svete v mnohom

Férový obchod, zdroje či zákaz testovania produktov na zvieratách. Ďalej vegánske či vegetariánske produkty, ale aj vzácne bambucké maslo z Mali, použité v ikonických produktoch. To všetko stelesňuje značka, za ktorou stojí inšpiratívna žena Anita Roddrick. Dala základ fungovaniu firmy, produktom z prírodných zložiek a vytvorila okolo značky príjemný hype.

zdroj: StartitUp

Komunita influencerov je asi najlepší spôsob, akým prezentovať značku na sociálnej sieti. Dnes sa ich v predajni The Body Shop stretlo hneď niekoľko. Ivana Petrušová známa ako Sweetladylollipop, Petra Dzvoníková – petush.nasklee a mnohé ďalšie.

Aktuálne máme vlnu vegánskych, vegetariánskych a udržateľných produktov. Nie je len moderná, ale podľa mňa aj veľmi potrebná, a preto je skvelé, že The Body Shop prišiel na Slovensko, pretože tu si skutočne je z čoho vybrať,“ povedala pre naše redakciu Ivana Petrušová, známa ako Sweetladylollipop.

zdroj: Nový tím britskej značky The Body Shop spolu s predstaviteľmi Obchodného oddelenia Britského veľvyslanectva na Slovensku a zástupcovia značky z Británie či susedného Maďarska/foto: Britské veľvyslanectvo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK