Minister Mikulec: Ak ľudia nebudú disciplinovaní, bude treba zatvoriť hranice a zaviesť štátnu karanténu

  • Vláda dnes mala na stole aj tému sprísnenia režimu na hraniciach
  • Podľa ministra vnútra je možné uvažovať aj o štátnej karanténe
20203004_nrsr6_hlasovanie_pvv_23699706
TASR/Jaroslav Novák
  • Vláda dnes mala na stole aj tému sprísnenia režimu na hraniciach
  • Podľa ministra vnútra je možné uvažovať aj o štátnej karanténe

Jeden z najväčších problémov Slovenska je, že ľudia sú nedisciplinovaní. Minister vnútra Roman Mikulec vidí riešenie aj v lepšej kontrole.

Ľudia sú nedisciplinovaní, niektorí, žiaľ. No ak to takto pôjde ďalej, môžeme pristúpiť aj k radikálnejším riešeniam. Budeme udeľovať vyššie pokuty, alebo sa budeme baviť o štátnej karanténe,“ hovorí Mikulec.

Vláda dnes rokovala aj o zatvorení hraníc. To však nie je také jednoduché a podľa ministra je dôležité, aby sme sa najskôr dohodli s EÚ.

My vykonávame kontroly na hraniciach, koordinujeme to aj s inými krajinami,“ hovorí minister. Je možné, že ak sa tak s EÚ dohodnú, budú sa uzatvárať aj hranice. „Slovensko je súčasťou Európskej únie, preto musia byť podobné rozhodnutia prijaté na tejto úrovni,“ dodal.

Roman Mikulec tvrdí, že kontroly sa snažia robiť, čo najprecíznejšie, aj napriek tomu, že policajti nemôžu stáť pri každom vchode.  „Kontroly robíme všade. Je ich niekoľko tisíc a rovnako aj niekoľko tisíc pokút. “ Potenciál vidí aj v aplikácii E-karanténa a myslí si, že to môže pomôcť aj policajnému zboru.

Robíme všetko pre to, aby ľudia pochopili, že to nie je o skúšanie toho, či ma chytia alebo nechytia, tu ide o ľudské životy,“ hovorí minister. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá