Minister Naď o protestujúcich: Sú to dezoláti, mali by sme im ukázať, čo si o nich myslíme

  • Minister obrany Jaroslav Naď nazval protestujúcich dezolátmi
  • Nebolo to prvýkrát, čo sa takto vyjadril, na jeseň nazval skupinu demonštrantov pri Úrade vlády opicami
Jaroslav naď
TASR/Martin Baumann
  • Minister obrany Jaroslav Naď nazval protestujúcich dezolátmi
  • Nebolo to prvýkrát, čo sa takto vyjadril, na jeseň nazval skupinu demonštrantov pri Úrade vlády opicami

Minister obrany Jaroslav Naď už na jeseň čelil vlne kritiky. Protestujúcich, ktorí vyskakovali na bránu pred Úradom vlády, totiž nazval opicami.

Aj po protestoch, ktoré sa odohrávali pred parlamentom od piatka, nazval ľudí svojským pojmom. Vo svojom statuse ich nazval „dezolátmi“.

Za svoj výrok sa vraj nehanbí a stojí si za ním. Áno, za svojim názorom si stojím. Tí, ktorí sa vtedy vešali po plote Úradu vlády a ničili tak historickú pamiatku, tí sú pre mňa stále opicami, lebo normálny človek toto nedokáže,“ tvrdí na Facebooku.

„No a tí, čo boli teraz pred parlamentom, zbili tam policajtku, vulgárne nadávali a na podporu Slovenska spievali českú hymnu, tak to sú zase dezoláti. A mali by sme im jasne všetci ukázať, čo si o nich myslíme,“ tvrdí minister.

Proti používaniu pojmu „dezoláti“ sa dnes ohradil aj poslanec Ľuboš Blaha. „Vyzval som pred chvíľou na tlačovke Smeru slovenské médiá, aby prestali urážať protestujúcich ľudí. Začali tam po mne vrieskať, tak to schytali naspäť. Nikto nemá právo nazývať občanov Slovenskej republiky „dezolátmi“, „lúzou“ či „dobytkom“,“ napísal Blaha na Facebooku.

Podľa stránky Ľud vs. Blaha však samotný poslanec neraz použil tento pojem na svojich politických oponentov. Upozornili na to v statuse, kde zverejnili jeho staršie výroky. V statuse z januára používa pojem „slniečkárski dezoláti“.

Si spokojný s výsledkami posledných volieb?

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá