Účastníčka Miss Hitler pôjde spolu s ďalšími neonacistami do väzenia. Navrhla futbal s hlavou Žida

  • Alice Cutter, známa predovšetkým zo súťaže krásy Miss Hitler, pôjde na tri roky za mreže
  • Spolu s ďalšími štyrmi osobami bola členkou krajne pravicovej neonacistickej teroristickej skupiny National Action
  • Podľa odborníka podobné skupiny vznikajú v čoraz väčšej miere
alice cutter
Twitter/Steve Bamlett
  • Alice Cutter, známa predovšetkým zo súťaže krásy Miss Hitler, pôjde na tri roky za mreže
  • Spolu s ďalšími štyrmi osobami bola členkou krajne pravicovej neonacistickej teroristickej skupiny National Action
  • Podľa odborníka podobné skupiny vznikajú v čoraz väčšej miere

Alice Cutter, ktorá sa zapojila do súťaže krásy „Miss Hitler“, pobudne vo väzení tri roky. Dôvodom je jej členstvo v krajne pravicovej neonacistickej teroristickej skupine National Action. Na súde odzneli aj správy, v ktorých Alice žartovala o plynových synagógach. Informoval o tom portál LAD Bible

Birminghamský súd tiež odsúdil jej bývalého priateľa Marka Jonesa a ďalších dvoch ľudí, Garryho Jacka a Connora Scotherna. 23-ročnú Alice sudca označil za blízkeho dôverníka jedného z vedúcich predstaviteľov skupiny, hoci nikdy nestála na jej čele.

„Miss Buchenwald“ navrhla futbal s hlavou Žida 

Alice zo západného Yorkshiru odmietla priznať svoje členstvo v skupine. Napriek tomu sa ale zúčastňovala početných zhromaždení.

Okrem toho sa zapojila do súťaže krásy Miss Hitler, kde vystupovala pod menom „Miss Buchenwald“. Pomenovala sa tak v súvislosti s nacistickým koncentračným táborom, v ktorom umrelo viac ako 50 000 ľudí.

Kotleba používanie slova „cigán“ obhajuje albumom Rytmusa, vraj je to bežné

S ostatnými členmi teroristickej skupiny bola v blízkom kontakte, o čom svedčia správy v jej telefóne. V jednej z nich dokonca navrhla hranie futbalu s hlavou Žida namiesto lopty.

Jej bývalý priateľ Mark za ňou príliš nezaostával. Na súde priznal, že v miestnosti v koncentračnom tábore v Buchenwalde, kde popravovali ľudí, hrdo držal vlajku National Action a hajloval.

Krajne pravicových strán je čoraz viac 

Skupina sa mala venovať témam antisemitizmu, holokaustu či Tretej ríši v Nemecku. Podľa riaditeľa prokuratúry sa práve tieto témy stali základom zmýšľania členov skupiny. 

National Action bola založená v roku 2013, no o tri roky neskôr bola zakázaná. Ide o prvú organizáciu, ktorú vláda od druhej svetovej vojny zakázala. Dôvodom boli oslavy vraždy poslanca Joa Coxa, ktoré skupina zorganizovala. 

Vedúci protiteroristickej jednotky West Midlands Kenny Bell uviedol, že počet krajne pravicových skupín sa neustále zvyšuje. Preto budú k National Action pristupovať ako ku teroristickej skupine. Zároveň vyzval ľudí, aby podobné zločiny z nenávisti okamžite nahlásili príslušným orgánom.  

Zdroje: LAD Bible, CNN

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK