Mladá dvojica si otvorila eshop s čapovanou drogériou. Ekologické výrobky ti dovezú priamo domov

  • sLOWbar je eshop s čapovanou drogériou
  • Tvoju objednávku ti až domov dovezú do troch pracovných dní
  • V prípade záujmu si s nimi môžeš dohodnúť aj osobný odber v Devínskej Novej Vsi
Archív: David Simončič
Archív: David Simončič
  • sLOWbar je eshop s čapovanou drogériou
  • Tvoju objednávku ti až domov dovezú do troch pracovných dní
  • V prípade záujmu si s nimi môžeš dohodnúť aj osobný odber v Devínskej Novej Vsi

Obchody s čapovanou ekologickou drogériou sa stávajú bežnou realitou a stále viac ľudí si ich zvolí pred tradičnými obchodmi, kde sú výrobky balené v jednorazových plastoch. Prevádzok je zatiaľ však stále obmedzené množstvo a častokrát sa stáva, že zákazníci nemajú čas cestovať do kamenných prevádzok. Taktiež sa môže stať, že pri sebe práve nemajú potrebný obal, do ktorého si drogériu načapujú. Práve s takýmito problémami chceli zatočiť majitelia jedinečného eshopu s čapovanou drogériou sLOWbar.

Prvotne sme chceli otvoriť kamenný obchod v našej mestskej časti, keďže nám tu chýbal. Nakoniec sa veci zmenili. Dostali sme impulz z okolia, prečo to nespraviť ako eshop a tak vznikol sLOWbar. Myslíme si, že okrem skupiny, ktorej nie je cudzia filozofia zero waste, existuje skupina, ktorá je v štádiu, že chce znížiť svoj odpad, ale nemá na to čas alebo možnosti. Spojili sme to všetko do celku a v sLOWbare a chceme pomôct tým, ktorí z akéhokoľvek dôvodu nemajú čas alebo možnosť, ale chcú myslieť viac ekoLOGICKY,“ povedal spolumajiteľ eshopu David Šimončič pre Startitup.

Tovar si môžeš objednať v eshope sLOWbar. Nájdeš tu aviváže, čistiace prostriedky, gély na pranie, prostriedky na riad či prostriedky do umývačky. Vyberieš si, ktorý produkt ti najviac vyhovuje a kúpiš si iba také množstvo, aké aktuálne potrebuješ. Pri prvej objednávke budeš platiť za zálohu fliaš, ktoré pri ďalšom nákupe vrátiš, aby sa mohli použiť znova.

Funguje to tak, že naším cieľom je vytvoriť systém opakovaného používania obalov. Opätovným použitím chceme znížiť množstvo odpadu, znečistenia, šetriť prírodné zdroje a energiu,“ hovorí. 

Fľaše sú vyrobené z obalov s označením s označením HDPE a PET. Ide o veľmi pevné a odolné materiály, ktoré sa dajú používať znova a znova a ľudia ich vôbec nemusia vyhadzovať už po prvom použití. Hoci majitelia sLOWbar premýšľali aj nad sklenenými nádobami, počas prevozu by sa mohli ľahko poškodiť. 

Drogéria v eshope pochádza z Talianska, Čiech a zo Slovenska. Produkty sú vysoko koncentrované, neničia baktérie v čističkách odpadových vôd, sú biologicky rozložiteľné, nie sú testované na zvieratách, neobsahujú fosfáty a bielidlá. Ich biodegradabilita, čiže schopnosť rozkladu, je viac ako 90%. Ponuka sa bude postupne rozrastať a v budúcnosti tu budeš nachádzať hlavne slovenské výrobky.

O dovoz sa starajú sami majitelia obchodu. „Po obdržaní objednávky a platby máme doručenie do 3 pracovných dní. Doručujeme v rámci Bratislavy. Dopravu by sme chceli v budúcnosti zabezpečovať elektromobilom, ale to všetko bude závisieť od našich zákazníkov,“ priblížil nám David.Sklad drogérie sa nachádza v Devínskej Novej Vsi v OC Glavica a v prípade záujmu sa tu môžeš osobne zastaviť a k výrobkom si „privoňať“. So Šimončičovcami sa môžeš dohodnúť aj na osobnom odbere. 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá