Mladá Slovenka šokovala svet, zrejme odhalila 100-ročnú záhadu. Jej zistenia sú jedinečné

  • Elli sa nepáčila teória, že Vincent van Gogh by mohol byť Jackom Rozparovačom, tak ju začala sama skúmať
  • Podarilo sa jej nájsť zaujímavé spojitosti medzi vrahom a maliarom, no aj medzi obeťami
Facebook/Elli Petrová
  • Elli sa nepáčila teória, že Vincent van Gogh by mohol byť Jackom Rozparovačom, tak ju začala sama skúmať
  • Podarilo sa jej nájsť zaujímavé spojitosti medzi vrahom a maliarom, no aj medzi obeťami

Elli sa o tému Jacka Rozparovača začala zaujímať v roku 2013, keď v médiách zachytila informáciu, že Jackom Rozparovačom mal byť údajne Vincent van Gogh.

„Výtvarné umenie mi bolo blízke, najmä francúzsky impresionizmus, no informácia o tom, že by Vincent van Gogh mohol byť schopný takého brutálneho násilia, mi vôbec nebola vlastná. Pobúrila ma natoľko, že som myšlienku zavrhla a chcela na ňu zabudnúť,“ hovorí. 

Táto myšlienka jej však nedala spávať a stále sa zamýšľala nad tým, ako niekto mohol dospieť k takémuto záveru a čím svoje tvrdenie zdôvodňuje. Preto začala študovať informácie k tejto teórii komplexne.

zdroj: Facebook/Elli Petrová

Záhada nie je stále vyriešená

Aj napriek tomu, že prvýkrát sa táto kauza v médiách objavila už v 19. storočí, stále nie je vyriešená. Podľa Elli je dôvodov viac, no priblíži ti aspoň dva.

„Viacerí historici poukazujú na nedostatočnú prácu polície. To, že vyšetrovaniu nevenovali od začiatku maximálne úsilie, mohlo spočívať v nasledujúcich príčinách. Všetky obete pochádzali z tej najnižšej sociálnej vrstvy, príležitostne sa živili ako prostitútky. Rozhodujúce bolo i miesto. Násilná trestná činnosť vo štvrti, kde sa vraždy odohrali, bola na dennom poriadku.“

Táto londýnska štvrť si dokonca vyslúžila prezývku „vražedná“. „Štvrť Whitechapel, ktorá sa nachádzala v časti East End, bola nazývaná ako East End Murderland. Už prvú vraždu z cyklu Jacka Rozparovača uzavrela polícia veľmi rýchlo. Verdikt znel – páchateľ neznámy,“ dodáva Elli. 

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie