Mladé Slovenky so svojou značkou Doma Dobre rozveselia aj ten najnudnejší byt

  • Nevšedné kúsky do domácnosti nemusíš nutne hľadať len v predražených dizajnérskych obchodoch. Slovenská značka Doma Dobre ponúka lokálnu tvorbu, ktorá oživí každý interiér.
doma
facebook.com/domadobresk
  • Nevšedné kúsky do domácnosti nemusíš nutne hľadať len v predražených dizajnérskych obchodoch. Slovenská značka Doma Dobre ponúka lokálnu tvorbu, ktorá oživí každý interiér.

Ivana a Martina sú najlepšie kamarátky, ktoré sa poznajú už nejaký ten rok. Pred časom sa rozhodli založiť projekt Doma Dobre. Jeho prvotnou myšlienkou bolo vytvoriť niečo pekné do obývačky. Začínali s obrazmi pre rodinu a vankúšmi pre kamarátov. Nakoniec si povedali, že sa so svojou záľubou chcú podeliť aj s inými ľuďmi.

Ivana a Martina vedia, že atmosféru domova do veľke miery dotvárajú samotné doplnky interiéru. Každý jeden výrobok preto do detailov vlastnoručne vylepšujú, aby šlo o jedinečné originály, ktoré jednoducho chceš mať doma.

Vankúše od Martiny

Doménou Martiny sú dizajnové a už na prvý pohľad pohodlné vankúše, ktoré hrajú rôznymi farbami. Vyrobiť takýto atypický, no pohodlný bytový doplnok Martinu napadlo, po pár dní prezerania si Pinterestu. Práve tu natrafila na jedinečné vankúśe, ktoré zatúžila mať doma. Jediný problém bol ten, že sa nedali nikde zohnať.

Tento fakt však Martinu nezastavil, zaobstarala si šijací stroj a po hodinách strávených pozeraním tutoriálov na Youtube bol na svete jej prvý vankúš.

Obrazy od Ivany

Ďalšou z dvojice kreatívnych Sloveniek je Ivana, ktorá nemá v ruke ihlu a niť, pretože najlepšie jej to ide so štetcom a pestrými akrylovými farbami.

„Ako malá som veľmi túžila tancovať, na tanečnú ma však nezobrali. Zakopávať nohou v rytme bolo asi nad moje úsilie. Vďaka tomu som zistila, že farby, štetce a pastelky sú pre mňa to pravé. Po čase som na túto záľubu v každodennom zhone zabudla. Až do chvíle, keď som na Vianoce dostala maliarsky stojan, farby a plátna. Odvtedy sa opäť teším z každého nápadu, obrázka a „fliačika“, ktorý pod mojimi rukami vznikne,“ hovorí Ivana pre sashe.sk

Medzi interiérovými doplnkami, ktoré značka Doma Dobre ponúka nájdeš aj neprehliadnuteľné lampy, či tienidlá. Takýmto kúskom je aj na prvý pohľad neštandardná brbolcová lampa, ktorá rozjasní ktorúkoľvek izbu.

„Mám rada uletené iné veci, ktoré nemá každý a zlepšia náladu. Ako napríklad táto brmbolcová lampa,“ komentuje svoj výtvor Ivana pre sashe.sk.

Ak chceš do svojho bytu priniesť kúsok moderného dizajnu a zároveň odstrániť nudu, slovenská značka Doma Dobre ti s tým určite rada pomôže, ich produkty nájdeš TU.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK