Mladí Slováci v Indii zažili veľkú trojdňovú svadbu. Šofér Tuk-Tuku im dodnes píše, že mu chýbajú

  • Filip a Monika v Indii zažili nezabudnuteľné dobrodružstvo
  • Na indickej svadbe boli stredobodom pozornosti
India, Filip Mik
Archív/Filip Mik, @filipmik
  • Filip a Monika v Indii zažili nezabudnuteľné dobrodružstvo
  • Na indickej svadbe boli stredobodom pozornosti

Cestovatelia Filip a Monika v šírom svete strávili takmer rok. Jedným z dobrodružstiev, na ktoré určite nikdy nezabudnú, zažili medzi hinduistami. Ak ťa fascinuje India, určite ťa zabavia historky dvoch slovenských nomádov. 

Ako nám povedal Filip Mik, z počiatku ani nevedeli, že budú cestovať takú dlhú dobu. Nakoniec však vo svete strávili až 10 mesiacov. 

„Chceli sme toho zažiť čo najviac. Navštíviť veľa zaujímavých miest, ochutnať veľa jedinečných, lokálnych jedál. Zároveň si po práci aj oddýchnuť a celkovo si to užiť. Na to všetko treba čas a ten sme si vďaka rôznym životným udalostiam a rozhodnutiam spravili. Tak prečo ho nevyužiť naplno,“ hovorí cestovateľ. 

Počas svojich ciest zistili, že k šťastiu vôbec nepotrebujú tak veľa vecí, ako si mysleli. Celý čas mali so sebou len dva batohy, v nich pár tričiek, jedny rifle a jedny tenisky. Časť batožiny im zabrala elektronika, ktorú potrebovali na prácu. 

Šťastie našli v tom, čo si do batoha nezbalíš. Okúsili nové jedlá, zavítali na miesta, ktoré väčšina Slovákov pozná len z filmových obrazoviek. Prinášame ti príbeh Filipa a Moniky, ktorí sa dostali na indickú svadbu a zúčastnili sa osláv pri rieke Ganga. 

Určite ťa zaujme aj ich rozprávanie o Varanasi, posvätnom mieste, kde Indovia rituálne spaľujú telá. Medzi zapálenými vatrami, na ktorých horia telá nebožtíkov, sa prechádza veľké množstvo kráv a psov hľadajúcich nezhorené zvyšky tiel. Proste India,“ zaspomínal pre nás Filip.

  • Ako si finančne mohli dovoliť tak dlho cestovať?
  • Ktoré krajiny považujú za najvýhodnejšie?
  • Čo ich v Indii prekvapilo? 
  • Aký najväčší bizár v Indii videli?
  • Ako vo Varanasi rituálne spaľujú telá?

Ako ste si mohli dovoliť takto dlho cestovať? Pracovali ste popri tom? 

Aj keď som už viackrát pracoval vzdialene na cestách zo zahraničia, tentokrát som sa vydal do sveta bez práce, len s úsporami a cieľom využiť čas na cestách na tvorbu fotiek a videí. 

Monika si svoju prácu zobrala so sebou. Pracuje v online marketingu, kde má slobodu a môže pracovať na ľubovoľnom mieste na svete, potrebuje len pripojenie k internetu. Kým pracovala, ja som editoval a zvyšný voľný čas sme mohli využiť na dobrodružstvá. 

Ktoré krajiny sú pre cestovateľov najvýhodnejšie?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Trendové videá