Mladý pár na Liptove vybudoval hotel v korunách stromov, ktorý si ľudia zamilovali 

  • Ak si fanúšikom nevšedného ubytovania, máme pre teba zaujímavý tip
  • Je ním ubytovanie v korunách stromov a to priamo v prírode na Liptove
  • Za noc tu necháš 120 eur
dms
Na Strome
  • Ak si fanúšikom nevšedného ubytovania, máme pre teba zaujímavý tip
  • Je ním ubytovanie v korunách stromov a to priamo v prírode na Liptove
  • Za noc tu necháš 120 eur

S takzvanými treehousami, čiže domami v korunách stromov, sa v poslednom čase akoby roztrhlo vrece. Tento typ ubytovania je mimoriadne žiadaný a to aj napriek tomu, že jedna noc na takomto nevšednom mieste zvyčajne stojí viac ako luxusný hotel.

Čítaj viac>>V Bratislave vyrástol už druhý hotel na strome, v ktorom nájdeš svoj zen

zdroj: Na Strome

Najnovšie pribudol hotel na strome aj na Liptove. Stojí za ním Liptáčka Linda so svojim priateľom, ktorý vždy túžil po vlastnom dome na strome.

„Sme mladý pár, ktorý rád cestuje po svete, objavuje nové miesta, ale zo všetkého najradšej trávi čas v prírode. Môj priateľ, ktorý vyrastal v meste, navyše od malička túžil po svojom malom kráľovstve na strome,” opisuje prvotný impulz na otvorenie domu na strome Linda.

zdroj: Na Strome

Obaja zakladatelia projektu pochádzajú z regióna Liptov, ktorý je dnes veľmi vyhľadávanou turistickou destinácou. Spoločne sa rozhodli túto výnimočnú lokalitu využiť na rozbeh vlastného biznisu, ktorý bude zároveň ich záľubou. Výsledkom ich budovania je práve hotel na strome.

Za jednu noc počas pracovného týždňa tu zaplatíš 120 eur. Cez víkend je to rovných 130 eur. Aj napriek vysokej cene, nemajú zakladatelia domčeka núdzu o klientelu.

zdroj: Na Strome

„Náš dom na strome nie je na Slovensku novinkou, avšak vidíme, že ľudia v dnešnej uponáhľanej dobe čoraz viac vyhľadávajú miesta, kde sa môžu len tak stíšiť a ujsť od každodenných starostí,” hovorí Linda. Tento lesný domček je tak skvelý dobíjač bateriek, a to najmä pre pracovne veľmi vyťažených ľudí.

zdroj: Na Strome

V domčeku nájdeš dve manželské postele s  jednou „prísteľkou”. Vo vnútri sa nachádza tiež kuchynka so základným vybavením a sedenie. Rozhodne najatraktívnejšou časťou domu je priestranná terasa s vonkajším sedením a hojdacou sieťou. Na terase je kladka, ktorou si hore vytiahneš každé ráno čerstvé raňajky v košíku. V domčeku sa nenachádza elektrina ani voda, k dispozícii je však sada lámp a sviečok.

zdroj: Na Strome

Nechýba ani suché WC, do ktorého sa vstupuje z vnútra domu. Nachádza sa tu aj nádržka s vodou na základné hygienické potreby. Ak by si sa v domčeku náhodou začal nudiť, oplatí sa zájsť na túru do okolitých kopcov. Vidieť sa určite oplatí Sliačska dolina, ktorá je dlhá 4 kilometre a jej celou dĺžkou vedie asfaltová cesta, pozdĺž ktorej tečie rieka.

Čítaj viac TU>>Neďaleko Žiliny sa ubytuješ v korunách stromov. Je to unikát, v ktorom zažiješ nezabudnuteľný zážitok

Pre náročnejších turistov sa v okolí nachádza množstvo turistických trás, ktoré vedú do Nízkych Tatier ako napríklad Salatín, Chabenec a Veľká Chochuľa.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech