V 23 rokoch si v Bratislave splnili podnikateľský sen. Otvorili epickú kaviareň na horúcej adrese

  • Majú len 23 rokov a už si žijú svoj stredoškolský sen
  • Adam s Michaelou otvorili kaviareň v populárnej štvrti
AM Coffee
Startitup/Nikol Pápayova
  • Majú len 23 rokov a už si žijú svoj stredoškolský sen
  • Adam s Michaelou otvorili kaviareň v populárnej štvrti

Za veľmi príjemným podnikom na petržalskom sídlisku Slnečnice stojí mladý pár Adam Laššu a Michaela Nemcová. Keď hovoríme mladý pár, tak naozaj mladý. Práve táto dvojica dokazuje to, že svoj sen si môžeš splniť ešte počas obdobia, keď väčšina ľudí len premýšľa nad tým, kam sa pôjdu zabaviť.

Adama a Michaela celý čas tak nejak snívali o tom, že jedného dňa budú vlastniť svoju útulnú kaviareň, kde budú zákazníkom deň čo deň prinášať len tie najlepšie produkty. Tento kávový pár sme navštívili a vyspovedali priamo v ich prevádzke.

Zo školy rovno do biznisu

Ako sme už spomenuli, tak Adam aj Michaela sú mladí a ambiciózni kávoví nadšenci. Iba rok pred otvorením zmaturovali na hotelovej škole, kde si tú prax už mohli vyskúšať v podobe rôznych gastroeventov, baristických súťaží a dokonca aj práci v zahraničí.

Po škole pracovali v kaviarni a reštaurácii. Nastalo však veľmi temné obdobie pre gastrosektor v podobe lockdownov. Vtedy dostali ponuku priestorov ako z katalógu a tam sa začali črtať prvotné návrhy na kaviareň AM Coffee.

„Obaja sme snívali o vlastnom podniku, už keď sme chodili na strednú školu. Na konci štúdia sa naše cesty prepojili. A ten prvotný impulz, keď sme si povedali, že je čas, ideme do toho, bol, keď sme videli priestor v petržalskej časti Slnečnice, ktorý nás ohúril na prvý pohľad,“ tvrdia Adam a Michaela.

AM COffee
zdroj: Startitup/Nikol Pápayova

Nebáli sa riskovať

Po ťažkých časoch pre gastro bolo naozaj veľmi riskantné sa púšťať do niečoho podobného. Aj Adam s Michaelou priznali, že sa toho zo začiatku báli, ale nakoniec v ich hlavách vyhrala dôvera v ich projekt. Dali do toho úplne všetko a nakoniec sa im to aj podarilo.

Financie brali primárne zo svojich zdrojov, ale našla sa aj časť, na ktorú si museli aj požičať. Presnú sumu nechcú zdieľať, ale priznali, že to bola naozaj celkom veľká investícia.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá