Skvelé jedlo za smiešny peniaz: Spoznaj TOP ponuky „táckovej“ scény v Bratislave

  • Len pár eur ti stačí, aby si sa v Bratislave veľmi dobre naobedoval
  • Nejde však len o to zasýtiť žalúdok, ale si aj pochutnať
  • Toto sú najlepšie táckarne
Na snímke sú halušky a tradičné moravské koláče.
Ilustračná, Wikimedia/Gregory finster, Chmee2
  • Len pár eur ti stačí, aby si sa v Bratislave veľmi dobre naobedoval
  • Nejde však len o to zasýtiť žalúdok, ale si aj pochutnať
  • Toto sú najlepšie táckarne

Pred pár dňami vyšiel na našom webe komentár ohľadom toho, že populárne obedové „menučká“ mnohých Slovákov sú akurát klincom do rakvy pre každý podnik, ktorý to s gastronómiou myslí aspoň trošku vážne. Tiež som tam spomínal aj fakt, že neodsudzujem akékoľvek výdajne, jedálne alebo „táckarne“. 

Dokonca by som povedal, že takéto táckarne ponúkajú často lepšie a kvalitnejšie jedlá ako minimálne polovica reštaurácií, ktoré si popri À la carte menu zavedú 5-eurové denné menu.

V Bratislave ich máme naozaj veľa a hádam v každej časti sa nachádzajú až desiatky takýchto jedální. Preto sme pre teba urobili zoznam toho najlepšieho z toho, čo ponúka bratislavská „tácková“ scéna. 

Kantína INAK

Začnime asi jednou z tých najviac vyvážených v celej Bratislave. Pokiaľ ti tento názov nič nehovorí, tak názov Kaša by ti mohol vykúzliť spomienku. V minulosti to bola v podstate taká väčšia sieť zdravých kantín. Dnes sa myšlienka ani koncept nijak výrazne nezmenili a odlišná je iba značka. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kantína INAK (@kantina_inak)

To, čo mne osobne príde na tomto podniku najsympatickejšie, je, že sa to vymyká takej zaužívanej klasike. V tejto táckarni totiž nedostaneš žemľovku alebo držkovú polievku. Namiesto toho si tu môžeš vybrať medzi vegetariánskou alebo mäsovou verziou, rôznych druhov šalátu, príloh a grilovanej zeleniny.

Samozrejme, nechýbajú ani denne čerstvé polievky. Človek po tomto obede nemá potrebu si aspoň na dve hodinky pospať, aby mu vytrávilo, ale môže pokojne pokračovať v práci, ktorú začal doobeda. 

Adresa: Palackého 18, Ševčenkova 34 Bratislava 

Ceny: Polievka k menu 1,00 €, vegetariánske jedlo 6,50 €, mäsové jedlo 7,00 €

Otváracie hodiny: 11:00 – 14:00

Jedáleň u Orbána

Hádam jeden z najväčších klenotov Bratislavy. Mäsiarstvo u Orbána už na pôvodnej adrese veru nenájdeme, no ako pekná spomienka na časy, kedy stála ešte stará autobusová stanica v Bratislave, nám teraz slúži Jedáleň u Orbána.

Na tomto kultovom podniku je naozaj nádherné to, že sa za pultíkom s táckou v ruke stretnú robotníci, manažéri v oblekoch, ale aj seniori. 

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jedáleň u Orbána (@jedalen_u_orbana)

Čo sa ponuky týka, ide o absolútnu klasiku. U Orbána to nefunguje na báze denného menu, ale stálej ponuky. V ponuke nájdeš primárne domáce klasiky, z ktorých si vyberie azda každý. Nesmú chýbať výpečky, hrachová polievka, černohorský rezeň a viacero druhov soté. 

Mnohí Bratislavčania nedajú na túto jedáleň dopustiť, nielen pre cenu, ktorá je skutočne ľudová, ale aj tú atmosféru. 

Adresa: Malý trh 3, Bratislava 

Ceny: 5 až 6 eur za menu

Otváracie hodiny: 9:00 – 15:00

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá